• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Побиття співробітників опозиційних до мера Дніпра телеканалів: журналісти розповіли деталі

На місці демонтажу рекламних конструкцій в центрі Дніпра невідомі побили журналістів телеканалів "Д1" і "ОТВ", які висвітлювали дії комунальників

Сергій Файзулін, оператор телеканалу "Д1"
Сергій Файзулін, оператор телеканалу "Д1" / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сказано в заяві телеканалу «ОТВ», чиїх співробітників "жорстоко побили представники КП «Муніципальна варта»", передає "ДС".

Відзначається, що напад на журналістів відбувся прямо в центрі міста — на перетині проспекту Пушкіна і вул. Савченка.

Зазначено, що група осіб, які назвалися працівниками «Комунального підприємства», здійснювали демонтаж рекламних конструкцій. За словами комунальників, пишуть журналісти, вони діяли під керівництвом директора департаменту торгівлі і реклами Дніпровського міської ради Андрія Пільченка. Також сказано, що їх супроводжували особи, одягнені в форму працівників комунального підприємства «Муніципальна варта» Дніпровської міськради.

«Начебто в своїх діях вони керувалися рішенням виконавчого комітету Дніпровської міськради «Про демонтаж рекламних конструкцій». Але жодна посадова особа міської ради або представник КП не змогли пояснити, яким рішенням вони керуються в своїй діяльності і надати докази його законності», — заявили журналісти, які були присутні на місці подій.

Вони заявляють, що працівники КП «Муніципальна варта» застосовували фізичну силу до громадян, які в цей час просто проходили повз пішохідною зоною. Журналісти відзначають, що співробітники "Муніципальної варти" завдали безліч тілесних ушкоджень городянам. Також, за словами працівників каналу, було знищено кілька автомобілів.

Журналісти стверджують, що на місці бійки перебували співробітники Нацполіціі, але вони показово не втручалися в ситуацію, а деякі "навіть знімали те, що відбувається на телефон, поки люди стікали кров'ю".

Вони вказують, що співробітники «Муніципальної варти» під час зіткнень застосовували газові балончики, ножі і вогнепальну зброю. Задзначається, що мінімум трьох осіб поранили холодною зброєю. Також співробітники телеканалу стверджують, що журналіста «ОТВ» Ігоря Гутника було жорстоко побито працівниками КП. Згодом його госпіталізували.

«До мене підійшли кілька міцних чоловіків, які були одягнені в форму з нашивками« КП «Муніципальна варта». У грубій формі запитали, хто я. Я надав для огляду своє посвідчення журналіста телеканалу «ОТВ» і редакційне завдання. Вони відійшли від мене на кілька метрів. Після цього, буквально за кілька хвилин ці ж особи напали на мене і відібрали камеру, якою я знімав сюжет. Кинули її на асфальт. Схопили мене за руки і почали кричати «На коліна!». Проти них я фізично опиратися не міг, мене повалили на землю і почали бити руками і ногами по тулубу та обличчю...» — розповів він.

Також журналісти повідомляють, що працівники «Муніципальної варти» знищили техніку, яка була у журналістів «ОТВ».

Крім того, за їхніми словами, побиттю піддалися також співробітники місцевого телеканалу «D1». Зазначається, що свою роботу продовжував тільки муніципальний канал, "підлеглий міському голові" "Дніпро TV".

Повідомляється, що журналісти телеканалу "ОТВ" вже звернулися до президента Володимира Зеленського, а також міністра МВС Арсена Авакова із закликом "відреагувати на кричущі порушення свободи слова і свавілля мера міста Бориса Філатова".

Крім того, журналісти просять керівництво правоохоронних органів в місті Дніпрі і Дніпропетровській області "надати доручення припинити застосування насильства з боку підконтрольного Борису Філатову КП "Муніципальна варта"".

    Реклама на dsnews.ua