• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Чому 2 червня в народі називають Огуречником

Реклама на dsnews.ua
У церкві 2 червня традиційно вшановується пам'ять мучеників Астерія, Олександра і Фалалея (Фалатея), які постраждали за віру в Христа

Мучеників піддали жорстоким тортурам і вбили, відрубавши голову. Наймолодшому, Фалатею в той час було 18 років, пише Depo.ua.

Здавна вважалося, що 2 червня - один з найбільш сприятливих днів для посадки огірків у відкритий грунт. Також відзначали початок цвітіння глоду і кмину. День 2 червня, як правило, видавався теплим, люди молилися богам і просили у них рясних дощів, які і допомагали зібрати багатий урожай.

При цьому було прийнято саджати огірки таємно, щоб про це не знали занадто допитливі сусіди. Треба було приховувати факт посадки огірків навіть від членів сім'ї, які в цьому процесі не беруть участь. Коли виростає перший огірок - було прийнято закопувати його в городі - вважалося, що в цьому випадку урожай буде хорошим. Якщо ж сусіди помічали "первістка", значить, плоди могли зіпсуватися.

В народі свято називали по-різному: День Фалатея, Фалалей Тепловей, Огірочник, Грядочник, Фалалей Теплий і т. д.

Народні прикмети на 2 червня:

Якщо йде дощ - усе літо буде сонячним

Дощ 2 червня - в грудні почнуться снігопади

На ялинці з'явилося багато шишок - прикмета того, що буде хороший урожай огірків і аґрусу. До речі, саме в цей період цвіли пізні сорти агрусу, розпускався жасмин, а в городі робили повторний посів редиски.

З 2 і до 12 червня можна проводити посадку розсади баклажанів у відкритий грунт, не забуваючи вкривати їх на ніч.

З народними прикметами на 1 червня можна ознайомитися тут.

    Реклама на dsnews.ua