• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Поліція, ГПУ, СБУ проводять масштабну операцію в Затоці, — Аваков

Реклама на dsnews.ua
За словами глави МВС, зафіксовано і внесено кримінальне провадження понад 50 епізодів злочинів, скоєних цією ОЗУ

Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, передає "ДС".

Правоохоронці, в тому числі більше 300 співробітників центрального апарату Національної поліції України, проводять фінальну операцію проти організованого злочинного угруповання, очолюваної чиновниками селищної ради Затоки Одеської обл.

"Сьогодні в Одеській області Національна поліція спільно з управлінням з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури і Головним управлінням "К" СБУ проводить масштабну операцію. Обшуки і затримання всіх елементів банди. Зафіксовано і внесено у виробництво більше 50 епізодів злочинів, які очолювали "обрані" на виборах керівники місцевої ради", - написав Аваков.

За його словами, перше з розслідуваних зафіксованих злочинів - маніпуляція виборчими процедурами і організація фіктивного голосування.

У селищі з кількістю виборців 1350 осіб при пособництві відповідних чиновників безпосередньо перед виборами в декількох квартирах були прописані 750 "виборців". Ці "виборці", привезені на вибори, "проголосували", дозволивши прийти до влади в селищі, по суті, організованою злочинною групою", - повідомив глава МВС.

Як зазначив Аваков, основною метою групи була нажива на махінаціях з землею в прибережній курортній зоні.

Міністр нагадав, що раніше правоохоронці провели першу частину операції проти цієї організованої злочинної групи, яка стосувалася захисту прав естонських інвесторів. Від них банда вимагала 30% від залучених інвестицій у розмірі 50 млн євро за право ведення бізнесу в Затоці.

"Перші затримання в травні 2016 р. ми провели за фактом замаху на вбивство представника інвестора. Були затримані шість осіб (голова селищної ради, два кілера, два спільника, посередник). Оперативники і слідчі продовжували роботу по викриттю не тільки окремих щупалець, але всього злочинного спрута, всієї злочинної структури і його керівників", - підкреслив глава МВС.

Аваков уточнив, що вчинені бандою злочини включають в себе 50 епізодів, зокрема підпали баз відпочинку і санаторіїв в Затоці з метою перерозподілу землі під ними, факти прямого вимагання, розкрадання на десятки мільйонів доларів.

"Сьогодні Департамент захисту економіки і Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції проводять фінальну операцію з припинення діяльності злочинної групи, у складі якої, крім чиновників місцевих органів влади, на жаль, і місцеві судді, СБУшники, і поліцейські, і прокурори. До операції залучено понад 300 співробітників центрального апарату Нацполиции", - написав міністр і пообіцяв, що поліція спільно з Генеральною прокуратурою в кінці наступного тижня оприлюднюють докладний звіт за результатами даної операції.

    Реклама на dsnews.ua