• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Польща на пунктах пропуску щепитиме українців: якими вакцинами й скільки це коштуватиме

Поблизу шести наземних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні з 8 червня вакцинуватимуть заробітчан і студентів із України: дводозовими Pfizer, Moderna, AstraZeneca та однодозовою вакциною Janssen

Реклама на dsnews.ua

Про це Укрінформу повідомив Станіслав Мазур, директор медичного центру "Медик" із Жешува, який проводитиме вакцинацію, передає "ДС".

"З 8 червня ми будемо готові вакцинувати українців усіма вакцинами проти коронавірусу, які сертифіковано в ЄС",- заявив Мазур, додавши, що це відбуватиметься на добровільній основі.

За його словами, у червні до Польщі буде доставлено значні обсяги вакцини різних виробників. Уже зараз центр має у своєму розпорядженні 45 тис. доз вакцини Pfizer, які може бути використано для щеплення українців, які перетинатимуть кордон.

Мазур уточнив: той, хто вакцинуватиметься дводозовою вакциною проти коронавірусу, матиме змогу отримати другу дозу будь-де в Польщі, оскільки з 1 липня не буде жодної привʼязки до місця вакцинації.

Він повідомив, що понад 100 працівників центру, які пройшли спеціальні курси, працюватимуть у цих тимчасових пунктах цілодобово. У таких пунктах відразу після перетину кордону можна буде здати тест на коронавірус, а потім, у випадку негативного результату, відразу отримати е-направлення на щеплення і вакцинуватися.

Директор центру поінформував, що тестування і вакцинація проти коронавірусу коштуватиме українцю зі знижкою 115 злотих (860 грн). Як відомо, тестування у Польщі є платною послугою, вакцинація — безкоштовною. Він додав, що щепитися можна буде на пропускних пунктах Медика-Шегині, Корчова-Краківець, Гребенне-РаваРуська, Будомєж-Грушів, Дорогуськ-Ягодин, Долгобичув-Угринів.

Нагадаємо, Білорусь на своєму кордоні відкриє пункти вакцинації від COVID-19 для громадян України. Вакцинувати планують російським препаратом "Супутник V".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua