• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Посадки знову відкладаються? У Держлісагентстві повідомили, що не "подарують" Зеленському мільярд дерев

Державне агентство лісових ресурсів не в змозі виконати план президента Володимира Зеленського з висадки 1 мільярда дерев протягом найближчих трьох років

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / twitter.com/ZelenskyyUa
Реклама на dsnews.ua

Це випливає з відповіді Держлісагентства на запит видання Українські новини, передає "ДС".

Так, в найближчі три роки агентство планує висадити понад 729 мільйонів саджанців.

"Орієнтовно агентством планується висадити в 2021 році більше 10 млн саджанців, у 2022 — понад 223 млн, 2023 — понад 230 млн, а в 2024 році — понад 266 млн штук саджанців", — йдеться в документі.

При цьому в агентстві наголосили, що указ Зеленського про збереження лісів відноситься не тільки до державних лісгоспів, а й до всіх власників лісів і лісокористувачів, юридичних і фізичних осіб.

Також агентство готує пропозиції щодо створення умов для досягнення оптимального показника рівня лісистості.

Нагадаємо, 7 червня президент Володимир Зеленський заявив, що розраховує на висадку мільярда дерев протягом трьох років.

Міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський повідомив, що для висадки 1 млрд дерев в рамках проєкту "Зелена країна" на найближчі 3 роки буде потрібно 2 млрд грн, які будуть залучені за рахунок діяльності лісових господарств і з держбюджету.

Крім того, виконавчий директор асоціації "Енергоефективні міста України", експерт ЄІБ Святослав Павлюк зазначив, що для реалізації указу президента про збільшення площі лісів необхідно висадити дерева щільністю 1 дерево на 5 м.

У жовтні 2020 року Володимира Зеленського заявляв, що сам хоче знати і на всіх нарадах запитує, коли ж почнуться обіцяні ним під час виборчої кампанії 2019 року посадки корупціонерів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua