• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Після побиття в поїзді в Україні запропонували запровадити окремі купе для чоловіків і жінок

Після історії з побиттям і спробою зґвалтування Анастасії Лугової в поїзді "Укрзалізниці", у мережі стали обговорювати можливість вибору роздільних купе

Так, журналіст Олександр Рудоманов у Facebook написав, що "Укрзалізниці" ще в 2019 році пропонували заради експерименту запровадити окремі купе для чоловіків і жінок, передає "ДС".

"Минулого року була пропозиція розділити купе за статтю пасажира (паруа одностатевих купе на весь вагон), але мені було відмовлено, мотивуючи низьким попитом", – зазначив він.

Громадський діяч і підприємець Валерій Пекар у соцмережі зазначив, що в сучасному цифровому світі при купівлі квитка можна вказувати стать людини.

"У мене просте питання: чому в епоху повної цифровізації не можна при продажу залізничних квитків вказувати на зайнятих місцях стать пасажирів? Це проста опція, яка врятує комфорт і здоровий сон сотень тисяч людей", – написав він.

У коментарях думки користувачів розділилися. Деякі українці відзначали, що такий поділ місць у вагоні не вирішить проблему. Також користувачі писали, що крім поділу за статевою ознакою, можна вводити місця для курців, які подорожують із дітьми тощо.

"Моя мрія – окремі вагони для некурців... Питання полягає в жахливому смороді від курця, коли він повертається в купе, і його сусіди, які не курять, змушені нюхати цю гидоту", "Я за створення окремих вагонів для пасажирів із маленькими дітьми: і дітям разом веселіше, й іншим пасажирам спокійніше", "А як бути з представниками ЛГБТ?" – писали в мережі.

Однак при цьому багато користувачів у коментарях підтримали ідею вказувати стать при купівлі квитка.

"Є змішані лазні, є роздільні – спальні місця теж інтимно, і поділ не позбавлений сенсу", "Ідею щодо виділення вагонів для певної статі в цілому підтримую – люди дуже різні, комусь так зручніше, у когось це більше відповідає його власним поглядам, світогляду, релігії", – зазначали в коментарях.

Як повідомляла "ДС", 31 липня в поїзді "Укрзалізниці" сполученням "Маріуполь — Київ" чоловік напав на жінку, побив і намагався зґвалтувати в присутності її малолітнього сина. Тричі судимий уродженець Запоріжжя Віталій Рудзько, який підозрюється в нападі, був затриманий і заарештований на 60 днів без права виходу під заставу.

За словами потерпілої, провідники намагалися дати їй хабаря, щоби вона не зверталася в поліцію, адже, як з'ясувалося, нападник їхав "зайцем". У підсумку "Укрзалізниця" провела службове розслідування, і співробітників, через недбалість яких нападник без квитка опинився у вагоні, буде звільнено.

    Реклама на dsnews.ua