• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

"Ганьба" і "справа СБУ": в університеті Шевченка прокоментували скандал з донькою судді, яка заступилася за репера Басту

Доньку судді Печерського суду Києва Крістіни Константінової Анастасію не можуть відрахувати з КНУ імені Тараса Шевченка, хоча в університеті вважають, що її висловлювання на підтримку російського репера Басти "кидають тінь на репутацію вишу"

КНУ ім. Шевченка
КНУ ім. Шевченка
Реклама на dsnews.ua

У КНУ терміново скликають вчену раду, а викладачі збирають підписи під зверненням до університетської комісії з етики, передає "ДС" з посиланням на "5 канал".

Нагадаємо, у відеозверненні Анастасія лайливо висловилася про українців через скандал з російським репером Бастою і закликала змиритися з російською окупацією Криму.

"Відеозвернення, попри непереконливе виправдання, яке було поширене, є виявом глибокої неповаги до держави Україна, до майбутньої професії юриста. А може й інтерпретуватись як "участь у дестабілізації суспільного життя в Україні", про що йдеться на сайті Центру "Миротворець", – зазначили в університеті.

Як вважає завідувачка кафедрою фольклористики Олеся Наумовська, студентка має понести покарання, і це все "справа СБУ", оскільки дівчина "говорила про територіальну цілісність України".

Доцентка вишу Оксана Мацько заявила, що "ганьба лягла на весь університет".

"Дуже неприємно читати коментарі, де огульно звинувачують усіх викладачів. Це, безперечно, репутаційні втрати", — заявила Мацько.

Студенти підтримують відрахування дівчини, але здобувати освіту вона все ж продовжить. В університеті Шевченка кажуть, що для відрахування є чіткий перелік підстав, а публічних закликів до сепаратизму в ньому немає. Виправити це можуть зміни в закон про вищу освіту — виш вже готує такі пропозиції.

Сама Анастасія 7 травня вибачилася за свої слова, пише "Обозреватель". Вона сказала, що її слова були "неправильними" і додала, що хоча і є шанувальницею Басти, однак не знала про його політичні погляди, не поділяє їх і не підтримує анексію Криму.

Як писала "ДС", у 2017 році Басті заборонили вʼїзд в Україну на три роки через відвідування окупованого Росією Криму. Крім того, відомо, що Баста пропагував призов до лав збройних сил Росії у військкомату в окупованому Севастополі .

4 травня 2021 року в мережі опублікували відео перебування Басти в одному з ресторанів в центрі Києва. Автор відео вигукнув співакові "Крим — це Україна!". Після цього на нього накинулися охоронці росіянина.

На 25 і 26 червня концерти Басти заплановані в Києві в Stereo Plaza.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua