• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Православні християни відзначають Воздвиження Хреста Господнього

Сьогодні, 27 вересня, християни східного обряду відзначають свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, яке відноситься до 12 найважливіших свят у християн і щорічно відзначається у той самий день

Реклама на dsnews.ua

У цей день віряни ходять до церкви, поклоняються хресту, а також проходять хресні ходи, повідомляє "ДС".

У церквах, що будуються, як правило, до свята приурочують підняття хрестів. Віряни ж дотримуються одноденного посту, відмовляючись від їжі тваринного походження.

У цей день також традиційно заготовляли капусту на зиму, шаткували і засолювали.

"Сердечно вітаю з великим святом Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього! Як і багато століть тому, ми вшановуємо, поклоняємося та урочисто підносимо (воздвигаємо) його у наших храмах. З вірою вдивляючись у нього, ми бачимо безмежну Божу любов до нас грішних, наше спасіння та перемогу над смертю.

Важко уявити сьогодні життя православних християн без хреста. Він не тільки найсвятіший і улюблений, але й незамінний християнський символ. З хрестом пов’язане й життя кожної людини, бо всі ми несемо кожен власний життєвий хрест. Це не лише труднощі чи випробування, але й наша праця на благо і добро, це розвиток і самовдосконалення. "Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе, і візьме хрест свій, і за Мною йде" (Мк. 8: 34), – говорить Господь наш Ісус Христос, закликаючи обрати спосіб життя за власним покликанням та стійко долати всі труднощі, що виникають на дорозі земного життя", — написав у Facebook Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній.

У вівторок, 21 вересня, християни східного обряду відзначали Різдво Пресвятої Богородиці (Другу Пречисту).

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua