• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Правозахисники назвали кількість українців у полоні "ЛДНР"

Російські окупанти на Донбасі тримають у заручниках 295 українців. З яких 30 — жінки

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила координаторка "Медійної ініціативи за права людини" Тетяна Катриченко в ефірі "Українського радіо", передає "ДС".

За її словами, такі дані у відповідь на запит організації надала СБУ станом на 30 липня 2021 року.

Правозахисниця пояснила, що не обов'язково всі ці люди затримані за політичними мотивами (звинувачуються представниками незаконних збройних формувань в шпигунстві, диверсіях і зраді).

"Всі ці люди — громадяни України, тому держава намагається їх звільнити в форматі обміну "всіх на всіх", — ідеться в повідомленні.

Окремо Україна просить про звільнення 30 жінок, серед них: Оксана Паршина, Наталія Стаценко, Олена Зайцева, Олена Федорук, Марина Юрчак та інші.

За інформацією Тетяни Катриченко, деякі з цих жінок досі утримуються в СІЗО, інші — отримали так звані вироки і знаходяться в колонії в Сніжному (Донецька область) або в Селезневській колонії (Луганська область).

Вона зазначила, що існують певні особливості утримання жінок в ув'язненні і це вимагає особливої уваги. Також є жінки, які борються за звільнення з полону своїх рідних і потребують підтримки.

"Тому зараз ми вибрали два фокуси: заручниці, які були звільнені протягом декількох обмінів, і жінки-рідні нинішніх заручників, які борються за звільнення своїх родичів. Тому що жінкам, які борються за свободу своїх рідних, загрожує затримання, вони змушені тікати з окупованих територій і знаходяться фактично також у заручниках цієї ситуації", — додала Катриченко.

Нагадаємо, в червні стало відомо, що "ДНР" затримала на КПВВ і звинуватила в "шпигунстві" вагітну українку Оксану Паршину.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua