• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Правозахисники підрахували, скільки дітей заарештованих кримських активістів ростуть без батьків

Реклама на dsnews.ua

У Криму 177 дітей заарештованих кримськотатарських активістів ростуть без батьків, у 25 з них — тяжкі медичні діагнози на тлі стресу

Про це повідомила координаторка проєкту "Кримське дитинство", дружина засудженого фігуранта другого Бахчисарайського "справи Хізб ут-Тахрір" Мумина Салієва, передає "ДС" з посиланням на "Крим. Реалії".

За її даними, внаслідок масових обшуків затримань в березні та липні цього року 19 дітей поповнили списки "дітей політичних в'язнів" і ще двоє народилися після арештів батьків.

"На сьогодні 177 неповнолітніх ростуть без опіки своїх тат, і у 25 з них — тяжкі медичні діагнози на тлі стресу. Психосоматичні та фізіологічні зміни кожної дитини ми фіксуємо практично щодня, і це важлива проблема, яку необхідно моніторити омбудсменам, державним і міжнародним інститутам із захисту прав дітей", — зазначила Салієва.

Як писала "ДС", Міжнародний кримінальний суд у Гаазі ухвалив рішення про початок офіційного розслідування за позовом України щодо військових злочинів і злочинів проти людяності на сході України та в Криму.

    Реклама на dsnews.ua