• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Вироки кримським дезертирам і польський наїзд на Хмельницького

Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня
Реклама на dsnews.ua

"Ділова столиця" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний і scriptum - текст) або скорочено D. Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Вироки кримським дезертирам

Сьогодні в українському інформпросторі звернули увагу на важливий прецедент неминучого покарання тих українських військовослужбовців, які, проходячи в 2014 році службу в Криму, змінили тоді присяги українському народові. Так, Подільський райсуд Києва засудив до 13 років позбавлення волі колишнього молодшого сержанта Олександра Баранова за державну зраду і дезертирство з ВСУ з переходом у ЗС РФ після окупації Росією півострова. А Дарницький райсуд столиці сьогоднішнім своїм вердиктом за такими ж статтями присудив колишньому товаришеві по службі Баранова - Максиму Одинцову - 14 років тюрми. Обох дезертирів ще в листопаді 2016-го затримали співробітники СБУ на кримській админгранице в Чонгарі, і ось тепер вони отримали чималий термін.

Програш в ЄСПЛ пенсіонерів з ОРДЛО

Ще один сьогоднішній досить показовий судовий результат, що має далекосяжні наслідки, зазначили в українському сегменті Інтернету. Мова йде про те, що Європейський суд з прав людини відхилив всі скарги низки пенсіонерів та одержувачів соціальної допомоги із захопленого Росією Донецька, повністю ставши на бік України. У своєму рішенні ЄСПЛ постановив, що наша країна не несе відповідальності за проблеми зі здійсненням судочинства в ОРДЛО. А донецькі пенсіонери поскаржилися в Страсбург саме на те, що Україна, евакуювавши з-за російської агресії всі суди з території окупованого Донбасу, нібито обмежила їх в можливості звернутися до суду про відновлення соціальних виплат.

Польський наїзд на Хмельницького

"Після "антибандеровского закону" руки у польського уряду дійшли вже до нелюбого гетьмана Богдана Хмельницького", - обурюються українські блогери з приводу свіжого "історичного" виступу прем'єра Польщі Матеуша Моравецького. Прем'єрський спіч був присвячений, в принципі, не польсько-українським, а польсько-єврейських стосунків, але Моравецький спеціально вплів туди "фантомні болі Речі Посполитої", при цьому пославшись на анонімного польського єврея. "Один із рабинів в Торуні представив свій погляд на історію. Він говорив про трьох злочинців - Гітлера, Гіммлера і Хмельницькому. Це герой для наших сусідів, а для нас той, хто фактично призвів до першого занепаду Речі Посполитої", - заявив польський прем'єр. Після чого для всієї української блогосфери стало очевидно, що в своїх пошуках історичної правди" нинішня офіційна Варшава готова на дуже багато чого, особливо коли це стосується відвертих плювків в обличчя всім українцям.

Реклама на dsnews.ua

Перипетії німецької коаліціади

Для тих українських інтернет-користувачів, хто стежить за перипетіями формування урядової коаліції в Німеччині між ХДС/ХСС і СДПН, вельми цікавою виявилася тематична інформація німецьких ЗМІ. За останніми чутками, майбутнім главою МЗС від соціал-демократів в наступному уряді Ангели Меркель може виявитися ще одна жінка-політик - генсек СДПН Катаріна Барлі, що є нині міністром у справах сім'ї, жінок, громадян похилого віку та молоді. Правда, у Барле залишаються однопартійці-конкуренти - держсекретар МЗС у справах Європи Міхаель Рот, представник із зовнішніх зв'язків парламентської фракції СДПН Нільс Анен і віце-президент Бундестагу Томас Опперман. Але її шанси, схоже, більш кращі, ніж у всіх з цієї трійки.

Боротьба з російською символікою на Олімпіаді

Українці поки що не можуть ділитися постами про перемоги наших олімпійців та в Facebook, і в Twitter через відсутність поки даних радісних приводів, але це не означає, що за спортивним форумом в південнокорейському Пхенчхані ніхто не стежить. Причому у фокусі уваги - не тільки спортивні змагання, але і все, що супроводжує їм. Наприклад, сьогодні в соцмережах багато обговорювали дві теми - піймання на допінгу не росіян, а японського ковзаняра Кей Сайто і боротьбу не тільки з російською, а й з радянською символікою на Олімпіаді. Що ж стосується останньої теми, то росіян змушують звертати на трибунах "триколори" навіть з допомогою місцевої поліції, а в одного вболівальника за "олімпійських атлетів з Росії" відібрали червоний прапор з портретом Леніна.

    Реклама на dsnews.ua