• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Депортація Саакашвілі і параметри для миротворців ООН на Донбасі

Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня
Реклама на dsnews.ua

"Ділова столиця" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний і scriptum - текст) або скорочено D. Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Депортація Саакашвілі

Сьогодні все українське инфорпространство не встигало зі своїми міркуваннями за оперативними новинами про Михайла Саакашвілі. Адже як тільки в обід мова зайшла про затримання екс-президента Грузії в київському ресторані "Сулугуні", через лічені хвилини стало відомо, що його везуть в аеропорт для депортації. А поки що прихильники Саакашвілі металися між Борисполем і Жулянами, а також з'ясовувалося, куди саме відправлять політика, літак з ним вже сідав у столиці Польщі Варшаві. Тому намагаються зберегти нейтральність інтернет-коментатори просто фіксували те, що відбувається, а глобальні висновки залишили на потім. Так би мовити, після першої польської прес-конференції депортованого.

Доля заарештованого в Криму українця

А ось на відверте свавілля в окупованому Росією Сімферополі українські інтернет-користувачі в своєму обуренні не сумнівалися ні на секунду. Причому ні вчора, коли українця Костянтина Давиденко затримали на вулиці в кримській столиці, де він нібито "збирав і передавав спецслужбам України інформацію про частинах і з'єднаннях національної гвардії Росії, а також про співробітників ФСБ". Ні сьогодні, після вердикту Лефортовського суду Москви (далеченько від Криму буде), санкционировавшего арешт українського громадянина до 11 квітня. Єдине, нинішня доля Давиденко в черговий раз підтвердила актуальну даність - ніхто з українців сьогодні не може відчувати себе в безпеці, перебуваючи на території країни-агресора, а тим більше в окупованих частинах нашої Батьківщини.

Параметри для миротворців ООН на Донбасі

На одну сьогоднішню інформацію агенції Reuters звернули особливу увагу в українському сегменті Всесвітньої павутини. Справа в тому що в розпорядженні британських журналістів виявився новий доповідь ООН, який в найближчу суботу буде презентовано на Мюнхенській конференції, а мова в ньому йде про майбутню миротворчої місії "блакитних касок" на окупованому Донбасі. Насамперед, у доповіді авторства експерта Річарда Гована йдеться про необхідну кількість миротворців в ОРДЛО - 20 тис. солдатів і 4 тис. поліцейських. Крім цього, ООН рекомендовано зберігати даний контингент на територіях мінімум два роки, де не повинно бути не тільки росіян, але і військовослужбовців з країн-членів НАТО. Сформувати ж підрозділу "блакитних касок" на Донбасі пропонується з шведів, бразильців і білорусів.

Реклама на dsnews.ua

Ліквідація "вагнеровцев" в Сирії

Українська блогосфера вже кілька днів тримає в фаворі тему знищення американською авіацією в Сирії декількох сотень військовослужбовців нібито режиму Башара Ассада, які виявилися російськими найманцями з ПВК "Вагнера". Само собою, позиція офіційної Москви на те, що трапилося передбачувана - "їх там не було", проте підтвердження про те, що були, але масово загули в сирійських далях 2000-ми та 300-ми, стали лізти буквально з усіх соцсетевых щілин. Після чого в ліквідованих "вагнеровцах" стали всюди дізнаватися "солдат фортуни" з російських селищ, нещодавно наследивших і в окремих районах українських Донеччини з Луганщиною.

Ціна ИГИЛ для Іраку

Сьогодні в українських соцмережах було ще одна звістка з багатостраждального Близького Сходу. У звільненому від "Ісламської держави" Іраку підрахували, у скільки обійшлися країні експерименти джихадистів з "халіфатом", якщо шукати відповідь суто в грошовому вираженні. Так ось, за даними іракських чиновників, у короткостроковій перспективі на відновлення об'єктів після трирічної війни з ИГИЛ буде потрібно близько $23 млрд., а в середньостроковій перспективі - понад $65 млрд. об'єктів нерухомості, зруйнованих на території семи найбільш постраждалих під час бойових дій іракських провінцій, - майже 150 тис.

    Реклама на dsnews.ua