• USD 40.7
  • EUR 43.9
  • GBP 51.9
Спецпроєкти

Протеже Авакова, який очолював сумнівні фірми, рветься в Раду від "Слуги народу"

Реклама на dsnews.ua
Начальник Головного сервісного центру МВС України, колишній радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Владислав Криклій зайняв 12-е місце в передвиборному списку президентської партії "Слуга народу"

Криклій раніше очолював компанію, до якої Державна фіскальна служба має претензії, повідомляє "ДС" з посиланням на рух "Чесно".

"На з'їзді партії" Слуга народу "я був висунутий кандидатом №12 на вибори в парламент по багатомандатному виборчому округу", - написав на своїй сторінці в Facebook Криклій 12 червня.

Рух "Чесно" зазначає, що кар'єру в органах держслужби Криклій почав як радник Авакова. Вже через рік, у 2015-му, міністр призначив його заступником начальника Департаменту ДАІ МВС України. Втім, на цьому посту Криклій довго не затримався. У тому ж 2015 Аваков зробив його в. о. директора Головного сервісного центру МВС України.

"Все просто. По-перше, Аваков не просував по службі, і, звичайно, підтримка міністра була. Спочатку, коли формувалася його команда, я був знайомий з її членами. Керівник апарату запросив мене взяти участь у реформі МВС і подивитися, що можна змінити. У мене був досвід ІТ-підприємництва. У нас Ека Згуладзе з'явилася, багато напрацьовували по стратегії. В той час стояв актуальне питання про зміни в Державтоінспекції, і одного разу вона мені запропонувала: "А давай ти підеш працювати в МРЕВ!" Я запитав, який мені сенс працювати в МРЕВ, якщо ми можемо робити цікаві для мене ІТ-продукти і щось змінювати. Згуладзе пояснила, що є цікавий досвід Грузії. Ми вивчили досвід, як творили і приймали участь у розвитку сервісних центрів в Грузії. Після цього вона подала мою кандидатуру пана Авакова. Пан Аваков мене підтримав", - розповів Криклій.

Примітно, що близький соратник Авакова Антон Геращенко на своїй сторінці в Facebook представляв раніше Владислава Криклія як 29-річного економіста, якого підтримує Арсен Аваков.

Поки Криклій працював на високій посаді в правоохоронних органах, слідчі управління фінансових розслідувань ГУ ГФС в Київській області запідозрили ТОВ "Вебикс", в якому чиновник був бенефіціаром, в незаконній діяльності в якості "конвертаційного центру".

28 липня 2015 фіскали відкрили кримінальне провадження №32015110130000019 за фактом фіктивного підприємництва та сприяння в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, Владислав Криклій вийшов зі складу засновників цієї фірми тільки в липні 2016 року.

Тому відкрите кримінальне провадження стосується періоду, коли Криклій мав вплив на діяльність компанії як її співвласник. ТОВ "Вебикс" також зазначено в його декларації за 2015 рік.

Як йдеться в постанові Солом'янського районного суду р. Києва від 6 вересня 2016 року, на території Київської області нібито діяла організована злочинна група з п'яти чоловік, яка при посередництві, ймовірно, фіктивних компаній (серед яких була і фірма Криклія - ТОВ "Вебикс") реалізовувала схеми незаконного формування податкового кредиту. Така діяльність мала ознаки конвертаційного центру.

Також податківці з'ясували, що всю звітність цих фірм надсилали з одного IP-адреси, а у самих компаніях, і ТОВ "Вебикс" зокрема, не було ні працівників, ні будь-яких активів.

"Я не згадав, в якому році ми зареєстрували компанію "Вебикс". Спочатку вона займалася скандинавськими аукціонами. Я залишався міноритарним акціонером. Потім, коли я дізнався, що є якісь проблеми ... Там був такий співвласник - Віталій Волтарнист ... Я побачив, що вони далі ведуть якусь діяльність, і попросив прибрати мене з цієї організації, оскільки я її не контролював, не розумів, чим вони займаються. Мені було абсолютно нецікаво. Якщо є якісь кримінальні справи і виробництва, то, думаю, коректніше до нього звертатися, тому що він був директором", - сказав Криклій.

Він зазначив, що на момент відкриття кримінального провадження передав корпоративні права в управління, тому що пішов працювати радником в Авакова.

Але якщо з компанії "Вебикс" Владислав Криклій вийшов в середині 2016 року, ще два підприємства, згідно декларації посадової особи за 2018, залишалися в його власності.

Серед них - ТОВ "Інтер Фінанс Україна", в якому Криклию належать 30%. За інформацією аналітичної системи YouControl, від липня 2010 до червня 2014-го він був ще й головою цієї фірми.

У березні 2013 року, коли компанією керував Владислав Криклій, між ТОВ "Інтер Фінанс Україна" та КП "Київжитлоспецексплуатація" було укладено угоду про розміщення реклами в ліфтах житлових будинків, за що комунальному підприємству повинні були платити гроші.

Але незважаючи на підписаний договір, гроші на рахунок КП надійшли лише частково. За період з травня по листопад 2013 заборгованість досягла 1,9 мільйона гривень. Тому угоду розірвали, а на фірму "Інтер Фінанс Україна" комунальники подали в суд і стягнули з неї 2 мільйони гривень. Про це йдеться в рішенні Господарського суду Києва від 5 грудня 2014 року.

За боргом перед комунальним підприємством Криклій, який позиціонує себе як ІТ-знавець, відзначає, що, на його думку, комунальники виставили завищені ціни на розміщення реклами в ліфтах. В результаті компанія не змогла розвинути рекламний бізнес і фактично збанкрутувала.

Раніше повідомлялося, що балотуватиметься на виборах до ВР від "Слуги народу" відмовився телеведучий Сергій Іванов, який звинуватив оточення Зеленського "ватности". Також "погребували" йти в Раду з "Слугою народу" відомий український фехтувальник Вадим Гутцайт та екс-заступника міністра оборони Юрій Гусєв.

Нагадаємо, 9 червня відбувся т. зв. партійний з'їзд "Слуги народу", на якому, зокрема, було презентовано список цієї політсили. У списку виявилися вельми неоднозначні кандидати.

    Реклама на dsnews.ua