• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Прозорий телевізор і штучний інтелект в кишені. Якими винаходами порадує нас 2024 рік

Особливістю головної виставки споживчої електроніки CES 2024, яка пройшла в Лос-Анджелесі, стало панування штучного інтелекту

виставка  CES 2024
Реклама на dsnews.ua

ChatGPT, представлений на початку минулого року, став лише одним втіленням штучного інтелекту, доступного звичайним людям. Взаємодія з різноманітними AI-рішеннями, їх використання в різних формах та пристроях стали головними трендами цьогорічної виставки CES 2024. Саме пануванням AI цьогорічна подія відрізнялась від тієї, що відбулася у 2023 році. Поруч із засиллям штучного інтелекту, на CES 2024 можна було бачити неймовірні телевізори та ноутбуки, ігрові гаджети, автомобілі та навіть зарядні станції.

Проте найбільш вражаючими новинками стали різноманітні AI-гаджети та рішення – від голосових помічників, що працюють на основі великих мовних моделей та здатні управляти автомобілями, до спеціальних пристроїв, кишенькових втілень AI-інструментів. Проте оглядачі зауважують, що часто компанії зловживали популярністю штучного інтелекту, вважаючи, що згадка про цю технологію приверне зайву увагу до їх продукту.

Прозорий OLED-телевізор від LG

Цей 77-дюймовий телевізор виділяється не лише розміром екрану, але й тим, що він є прозорим. Модель Signature OLED T отримала плівку, яка кріпиться на спеціальному штативі. Якщо натиснути на пульт, то ця плівка підніметься і телевізор стане непрозорим. Проте якщо плівку опустити, то вона перетворить телевізор у прозорий – тобто власник зможе дивитися крізь нього. Таке рішення допоможе "вписати" цей телевізор у будь-який інтер’єр, і завдяки цьому велика панель не буде захаращувати простір навколо, створюючи візуальний шум.

OLED T також є бездротовим (проте він все ж має шнур живлення). Через це такі пристрої, як ігрова приставка, можуть знаходитися на відстані до 20 метрів від телевізора та підключатися до нього без додаткових дротів.

Телевізійні технології від Samsung на CES 2024

Реклама на dsnews.ua

Південнокорейський виробник представив відразу декілька рішень на виставці CES 2024. Компанія показала телевізор Samsung S95D без відблисків. Завдяки підтримці спеціальної технології OLED без відблисків, власники такого телевізору зможуть не закривати штори в сонячний день при його перегляді.

Іще одна помітна новинка – прозорий MicroLED-екран. Зображення на такому моніторі створює враження голограми, яка рухається в просторі. В компанії підкреслюють, що такі дисплеї мають кращу якість та менше зазнають впливу зовнішнього світла, зберігаючи високу чіткість зображення.

Volkswagen представила автомобіль з підтримкою штучного інтелекту

На виставці SEC 2024 компанія Volkswagen представила автомобіль, оснащений голосовим помічником Ida із підтримкою штучного інтелекту. Цей голосовий помічник може підказати водіям, як їм доїхати додому. За допомогою голосу можна відрегулювати температуру в салоні. Окрім того, Ida може провести пошук та надати водіям контекстні підказки, наприклад, знайде ресторан або можливість заправити автомобіль неподалік.

Загалом у планах Volkswagen – активна інтеграція штучного інтелекту в свої автомобілі. Уже в другому кварталі 2024 року запланована підтримка Ida в лінійці електрокарів Volkswagen, до прикладу, в ID.7, ID.4, ID.5, ID.3 та в нових моделях Tiguan, Passat, Golf.

Модульні автомобілі на CES 2024

Під час виставки були представлені інші новинки автомобільного ринку. Серед них – декілька модульних автомобілів, зокрема, показаних південнокорейським автовиробником Kia. Суть концепту модульних авто полягає у спробі створити автомобіль, який може змінювати свою форму в залежності від потреб водія.

Стратегія "Platform Beyond Vehicles" (PBV) дозволяє трансформувати таксі у невеликий пікап для доставки товарів чи в сімейне авто. За задумом Kia, на стоянках такі автомобілі можуть навіть перетворюватися у невеликі офіси чи навіть кімнати для відпочинку.

В основі концепту "Platform Beyond Vehicles" лежить універсальне шассі із серією взаємозамінних модулів, об’єднуваних між собою.

Наразі компанія представила лише ідею свого проекту й не приховує, що його розробка може зайняти десятиліття. На фінальному етапі її реалізації Kia планує залучення розробників до створення додатків для її модульних авто. 

EcoFlow представила портативний акумулятор, який можна возити за собою

Цікавою для українців новинкою буде EcoFlow Delta Pro Ultra – одна з найпотужніших розробок компанії на ринку домашніх батарей. Це розумна гібридна резервна акумуляторна та генераторна система, призначена для живлення всього будинку. Її особливість — сумісність з різними джерелами енергії, включаючи сонячну енергію та газ. Завдяки цьому акумулятор може забезпечити індивідуальну можливість енергозабезпечення навіть у надзвичайних ситуаціях, викликаних збоями в мережі або екстремальними погодними умовами. Більше того – цей пристрій можна возити за собою і таким чином забезпечити собі електроживлення. Delta Pro Ultra розроблено так, що до нього можна доєднати більшу ємність акумулятора або інший інвертор.

Rabbit R1: штучний інтелект у кишені

Однією з найбільш помітних новинок SEC 2024 став гаджет під назвою Rabbit R1. Його подекуди називали анти-смартфоном чи пристроєм з категорії Personal Tech. Це невеликий пристрій із вбудованими функціями штучного інтелекту, який може виконувати багато корисних речей. 

Rabbit R1 здатен забронювати помешкання на Airbnb, купити продукти в інтернеті чи провести онлайн-платіж. За допомогою голосової команди за допомогою Rabbit R1 можна увімкнути музику або відео, забронювати авіаквиток. Команди можна задавати без формальних вимог – пристрій здатен сприймати інструкції, задані на природній мові. Можна зв’язати Rabbit R1 з онлайн-сервісами, наприклад, з Spotify чи Apple Music і сформулювати складніше завдання, наприклад, відтворити окремі пісні чи композиції з певного альбому чи певного стилю. Крім того, можна попросити Rabbit R1 розповісти про автора пісні чи про виконавця.

Зовні Rabbit R1 схожий на невелику коробочку, яка менша за розміром за смартфон та швидше нагадує міні-ігрову консоль. Гаджет має тач-екран розміром 2,88 дюйми по діагоналі, камеру, колесо прокрутки та кнопку для навігації та динамік. Вартість гаджету — $199.

Має Rabbit R1 й інші особливості – на відміну від ChatGPT, пристрій працює на основі нейромережі LAM (Large Action Model), яка навчена виконувати дії, аналізувати запити та фідбек від власника та корегувати свої наступні дії.

Розумна каблучка Evie розроблена спеціально для жінок

На виставці було представлено інноваційну розумну каблучку Evie. Перстень Evie не є типовим трекером здоров’я, який ми бачили протягом багатьох років на CES. На відміну від інших гаджетів такого плану, які уже не перший рік випускають розробники гаджетів, його призначено спеціально для жінок. Evie може відстежувати цикл, фізичну активність, сон і настрій, а також інші дані про здоров’я. Evie використовує медичні датчики для вимірювання таких показників здоров’я, як частота серцевих скорочень, коливання пульсу, рівень кисню, частота дихання та мінливість температури шкіри. Додаткові показники для вимірювання – це якість сну (тривалість сну та етапи сну) і показники відстеження активності (хвилини активності, спалені калорії та кроки). Зовні ж пристрій виглядає як звичайна прикраса – візуально його не відрізниш від звичайної каблучки на пальці.

Створене з невеликим розривом, кільце Evie виготовлене зі стійкого до подряпин і водостійкого матеріалу на основі цирконію під назвою Liquidmetal. Завдяки цьому розриву перстень може змінювати розмір, що важливо, якщо пригадати, що через гормональні зміни та інші фактори руки жінок можуть теж змінюватися.

Гаджет поширюється разом із мобільним додатком, який при відкритті показує в наглядному режимі усі дані, агреговані про здоров’я власників гаджета. Вартість пристрою — $270, це єдиний платіж, який потрібно здійснити, аби почати його використовувати. Батарея пристрою може працювати до чотирьох днів в режимі одного заряду.

Українські учасники CES 2024

Українці привезли 12 стартапів на CES 2024. Серед них – різноманітні проекти, від MedTech-розробок до електроскутерів чи біонічних протезів.

Відразу два стартапи показали на CES 2024 рішення, що стосуються очищення води. OptySun, створений харківськими інженерами, дозволяє перетворити технічну воду у питну, а для цього система використовує спеціальний пристрій із сонячними батареями. Автори позиціонують свій проект як автономне портативне рішення для невеликої групи людей, які опинилися без питної води. Розробники Melt Water Club пропонують систему, яка дозволяє отримати "питну воду преміумкласу" за допомогою створеної технології Freezing Process.

Два стартапи стосувалися використання технологій в медицині. Це CheckEye — рішення для визначення діабетичної ретинопатії по знімкам очного дна. Розробники Versi Bionics створили біонічний протез, який може рухати пальцями та згинати руку в двох площинах.

Були на виставці й рішення сегменту ArgoTech. До прикладу, FARMHUB – це рішення, що складається із гаджету та програмного забезпечення до нього, яке може збільшити продуктивність фермерів, які вирощують корів та займаються виробництвом молока. Розробники стартапу FarmFleet пропонують онлайн-сервіс, який дозволяє оптимізувати роботу дронів при оприскуванні полів. 

Два проекти стосувалися транспорту. Розробники Meredot представили бездротові зарядні станції для мікромобільного транспорту – електросамокатів, скутерів, делівері-роботів та навіть колісних крісел. А MyBro – це проект, який створює такі транспортні засоби, в першу чергу, електричні скутери для кур’єрських служб доставки.

На виставці також були представлені:

  • Проект роботизації складів Deus Robotics;
  • Нейромережа InvisionaryBox, яка може визначити місце положення людини, місце положення рук, ніг і тіла людини і може бути застосована в іграх чи торгівлі
  • Рішення, створене розробником автономних поштоматів JetBeep
  • Гаджет ShinyClub, який допомагає покращити продуктивність розподілених команд.
    Реклама на dsnews.ua