• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Радуцький повідомив про затвердження переліку протипоказань до вакцинації від СOVID-19

Міністерство охорони здоров’я затвердило перелік медичних протипоказань та застережень для вакцинації від COVID-19

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це у Facebook повідомив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, народний депутат від "Слуги народу" Михайло Радуцький, передає "ДС".

За його словами, в документі вказано типи протипоказань:

  • абсолютні протипоказання, якщо існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції;
  • застереження (вакцинація з пересторогою), коли остаточне рішення щодо щеплення приймається лікарем з урахуванням переваг над ризиками;
  • тимчасові протипоказання (у такому разі у довідці вказується термін дії) або протипоказання для вакцин лише для конкретного типу (якщо існує можливість провести щеплення іншим типом вакцини – довідка не надається).

"Наприклад, діагноз тромбоз з тромбоцитопенією означає у певних випадках абсолютні постійні протипоказання до вакцин на векторній основі (АstraZeneca та деякі інші). Наслідком міокардиту та/або перикардиту є абсолютні протипоказання для мРНК вакцин (Pfizer/Moderna). Для осіб з імунодефіцитом рекомендована вакцинація з пересторогою. Загалом визначено 16 причин для або відмови від вакцинації (постійної чи тимчасової), або для її проведення з пересторогою", — пояснив Радуцький.

Народний депутат наголосив, що в кожному конкретному випадку відповідність діагнозу протипоказанням, що вказані у переліку МОЗ, встановлює винятково лікар. Він попросив українців не намагатися самостійно вирішувати, чи є їхній діагноз або симптоми достатнім приводом для відмови від вакцинації.

Нагадаємо, раніше в МОЗ казали, буцімто відсоток людей, які мають протипоказання до введення вакцини від коронавірусу, дуже малий.

Як повідомляла "ДС", з 8 листопада українці, які мають протипоказання до щеплення проти коронавірусу, зможуть отримати відповідну довідку і уникнути карантинних обмежень у "червоних" зонах чи під час подорожей Україною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua