• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

"Редан" в Україні: підлітки влаштовують побоїща під російським впливом

Сьогодні, 27 лютого, у різних обласних центрах відбулися збори агресивно налаштованих підлітків із субкультури ПВК "Редан", яка зародилася в Росії

Реклама на dsnews.ua

Збори вже пройшли під наглядом поліції у Києві, Львові та Харкові, передає "ДС" із посиланням на "УНІАН".

У столиці збори влаштували біля ТРЦ "Гулівер". Повідомляють, що підлітків із балончиками, кастетами та іншими небезпечними предметами оточила поліція, посадила в автобуси та відвезла до управління.

Аналогічну картину бачили біля ТРЦ "Нікольський" у Харкові. Як повідомляє поліція Харкова, тут для скоєння масової бійки зібралося понад 200 осіб, серед яких були переважно неповнолітні.

"Поліція встановила 245 учасників масового заходу, з яких 30 повнолітніх. Серед неповнолітніх 149 хлопчиків та 66 дівчат. Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 294 (масові заворушення) 2 ст.304 (залучення неповнолітніх до протиправної діяльності) Кримінального кодексу України. Санкціями статей передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі строком до 10 років", – йдеться у повідомленні.

Поліція Харкова зазначає, що ця масова бійка – "флешмоб, який запустила Російська Федерація".

Такі самі збори та, як повідомляють, масова бійка, відбулися біля ТРЦ "Форум" у Львові, правоохоронці були на місці.

"ЧВК Редан" — це не воєнізоване формування, а підліткова субкультура, яка зародилася в Росії. Підлітки з "ЧВК Редан" влаштовують масові бійки у торгових центрах. Назва субкультури відсилає до популярної японської манги та аніме по ній Hunter x Hunter, де йдеться про злочинну організацію "Геней Редан" (її ще називають "Павуки"), яку і наслідують підлітки. Дії учасників координуються через численні регіональні Telegram-канали.

Українські політики та чиновники заявляють, що за організацією масових бійок підлітків стоїть Росія, яка намагається дестабілізувати ситуацію в Україні. Батьків підлітків закликають бути пильними та перевірити, чи не цікавиться дитина діяльністю "Редана".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua