• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Рейдерського захоплення НАУ не було, є спроби звільненого керівництва не допустити до роботи нове, — поліція

Реклама на dsnews.ua

У поліції заявили, що спроб рейдерського захоплення Національного авіаційного університету не було

Таким чином правоохоронці офіційно спростували заяви, які поширюються у ЗМІ від імені звільненого ексректора НАУ Володимира Ісаєнка, інформує "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

Стався конфлікт між попереднім і нинішнім керівниками навчального закладу, констатували правоохоронці.

"Там немає рейдерського захоплення. Там виник конфлікт між новим призначеним та попереднім керівниками. Наразі виїжджала слідчо-оперативна група, керівник відділу поліції цієї території обслуговування, які відібрали заяви з обох сторін", — розповіла прессекретар Соломʼянського районного управління поліції Києва Олена Мошко.

Нагадаємо, згідно з рішенням кадрової комісії МОН, колишнього ректора НАУ Володимира Ісаєнко було звільнено. Відповідне рішення прийнято ще 7 жовтня, і з того часу екс-керівник перебуває на лікарняному. 15 жовтня відбулося засідання Наглядової ради НАУ, члени якої одностайно підтримали наказ про звільнення Ісаєнка.

Іншим наказом МОН, в. о ректора НАУ з 23 жовтня 2020 року призначено Рімідаса Хращевського (раніше очолював НАУ за часів міністра освіти Сергія Квіта). Окрім наказу про призначення, Хращевський вже отримав реєстрацію у Мінʼюсті, як єдиний законний в.о. ректора університету. 

Та попри це, сьогодні зранку особиста охорона Ісаєнка із газовими балончиками блокувала доступ до вузу його співробітникам. Приїздила швидка, яка надавала допомогу постраждалим.

Раніше Ісаєнко декілька разів намагався скликати Трудову конференцію на свою підтримку, а також заднім числом підписував накази про призначення нових проректорів, вже після свого офіційного звільнення.

Крім того, як тільки Рімідас Хращевський приступив до виконання своїх обовʼязків в НАУ, Ісаєнко спробував заблокувати його роботу за допомогою запобіжної ухвали ОАСК. Однак, вона не підлягає виконанню. Сама ж ухвала була винесена без розгляду спору по суті та буквально за кілька годин після додачі звернення Ісаєнка. 

В. о. ректора Рімідас Хращевський коментуючи ситуацію каже, що йому шкода спостерігати за тим, як колишнє керівництво перетворює НАУ в інструмент маніпуляцій. 

"Зʼявляються політичні гасла на сайті (університету, — ред.)… Але я вважаю, що не повинно бути ніяких маніпуляцій, не можна використовувати ні студентів, ні колектив. Одні повинні вчитися, другі — працювати. І перетворювати в політичний скандал це, я вважаю, неправильним. Тому зроблю все, що від мене залежить, щоб стабілізувати ситуацію, щоб університет працював і розвивався", — зауважив керівник вузу.

    Реклама на dsnews.ua