• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Росіяни знову присвоїли український борщ (ФОТО)

Сервіс "Google Мистецтво і культура" (Google Arts & Culture) включив український борщ в список "10 російських страв, які увійшли в історію"

Реклама на dsnews.ua

Борщ виявився на п'ятому місці в рейтингу, створеному інтернет-платформою, передає "ДС".

"Історія борщу йде в глибину століть, але в ХХ столітті цей простий і ситний суп став основною стравою в меню кафе від Хабаровська до Бреста (білоруське місто, — прим. "ДС"). За традиційним рецептом борщ варять з борщівника!" — йдеться в статті.

Уточнюється, що з часом борщівник замінили інші інгредієнти, але назва "борщ" прижилася і стала позначати супи з кислим смаком. Автори списку також уточнили, що існує безліч варіацій приготування цієї страви, в тому числі українська, з тертим салом і часником.

Російські ЗМІ активно поширюють інформацію про "привласнення" борщу.

На цю ситуацію оперативно відреагував міністр культури України Олександр Ткаченко. "Поговоримо знову про борщ. У РФ в черговий раз намагаються привласнити наше національне блюдо. На платформі Google Arts & Culture запустили проєкт під назвою" Розкуси Росію". Там представлені Топ-10, як вони це називають,"російських страв, які увійшли в історію . Серед корінних руських страв і український борщ. Знову видають бажане за дійсне", — написав Ткаченко в Telegram.

Міністр нагадав, що борщ — етнічне українське блюдо. Він також зазначив, що привласнювати території, минуле, етноси — в дусі кремлівців вже більше сотні років.

"Саме тому, "культура приготування українського борщу" представлена ​​нами на розгляд, як нематеріальна спадщина ЮНЕСКО. Упевнений, світ визнає наше національне блюдо. Скільки інтернет-сторінок з рекламою борщу не створювати, все одно російською він не буде!" — написав Ткаченко.

Нагадаємо, в кінці грудня 2020 року посольство України у Франції отримало вибачення від керівництва Michelin після того, як представники ресторанного гіда назвали у своєму пресрелізі український борщ "російським".

Раніше "ДС" писала, що наприкінці березня досьє "Культура приготування українського борщу" вирушило в Париж для включення до Репрезентативного списку ЮНЕСКО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua