• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Санлікар Ляшко підтримав легалізацію медичного канабісу та пояснив, чому саме

Реклама на dsnews.ua

Розвʼязання питання щодо легалізації медичної марихуани є важливим для тяжкохворих пацієнтів

Про це заявив "РБК-Україна" головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає "ДС".

"Як лікар, переконаний, що варто говорити та пояснювати про медичний канабіс. Легалізації канабісу в медичних цілях – це, в першу чергу, про розвʼязання питання зменшення болю для важкохворих. А не політика", — сказав він.

Ляшко зазначив, що використання медичної марихуани в терапевтичних цілях підтверджено вченими.

"Терапевтичне застосування канабісу підтверджене вченими для важкохворих пацієнтів, зокрема онкохворих і паліативних хворих, дітей з епілепсією, пацієнтів із депресією та тривожними станами, військових з посттравматичним синдромом, людей з хворобами Альцгеймера, Паркінсона, розсіяним склерозом та псоріазом", — перелічив головний санлікар.

Він додав, що марихуану дозволили використовувати з лікувальною метою в низці країн, і Україні також варто було б переглянути це питання.

"Вживання канабісу з медичною ціллю дозволено у – Данії, Австрії, Італії, Канаді, Швейцарії, Польщі, Фінляндії, Північній Македонії. Також, медична марихуана дозволена в Туреччині, Ізраїлі, Росії, Замбії, Зімбабве, Перу, Таїланді, Вануату та Панамі", — розповів Ляшко.

Він також додав, що потрібно легалізувати марихуану без ажіотажу, оскільки в пріоритеті — допомога важкохворим людям.

"Як показує практика цих країн, легалізувати медичний канабіс цілком реально без ажіотажу. Але за умови, що у пріоритеті стоять люди, які залежні від болю", — резюмував Віктор Ляшко.

Як писала "ДС", Комітет Верховної Ради з питань здоровʼя нації, медичної допомоги і медичного страхування планує розглянути низку законопроєктів щодо легалізації канабісу в медичних цілях.

    Реклама на dsnews.ua