• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Згорілий коледж в Одесі п'ять років тому штрафували за порушення правил протипожежної безпеки

Реклама на dsnews.ua
Директора одеського економічного коледжу, в якому 4 грудня сталася пожежа, що забрала щонайменше два життя, в 2014 році штрафували за порушення правил протипожежної безпеки

Про це повідомив в ефірі Громадького радіо спредставитель Одеської обласної держадміністрації Денис Соколов, інформує "ДС".

"Рятувальники в 2014 році виносили припис - вони штрафували директора і вимагали виправити пожежні недоліки. Але, наскільки мені відомо, недоліки не були усунені ", - зазначив він.

За словами Дениса Соколова, будівля коледжу належить Міністерству освіти і науки України, яке є його розпорядником та має стежити за тим, щоб всі протипожежні вимоги дотримувалися.

В поліції повідомляли, що розглядаються дві версії спалаху - в результаті несправності електропроводки і навмисного підпалу. За словами Дениса Соколова, також існує версія, що пожежа сталася через перевантаження електросистеми.

"В одну стареньку розетку було включено багато електроприладів. Всі ці версії перевіряються, але поки це тільки версії", - підкреслив він.

Станом на зараз зусилля рятувальників спрямовані на пошук людей і розбирання конструкцій будівлі. Як повідомив Денис Соколов, спочатку надзвичайники не могли потрапити в будівлю, тому що була велика загроза обвалу стін.

"Тому спочатку Одеська обласна держадміністрація запросила експертів з місцевої будівельної академії, які з допомогою спеціальних приладів перевірили стіни. Виявилося, що каркас будівлі в нормальному стані - стіни міцні, але предстенки - в аварійному стані. Тому пожежники не могли потрапити всередину через сходи у вікно, довелося залучити будівельний кран і на спеціальній колисці спустити пожежників, які буквально зверху вниз прорубали собі дорогу розчистили її до вікна, куди вже зайшла основна група рятувальників. Лише після цього почалися пошукові роботи", - розповів представник ОДА.

За словами Дениса Соколова, рятувально-пошукова операція триватиме всю ніч.

Раніше повідомлялося, що за даними поліції, в результаті НП загинула 17-річна студентка коледжу, ще 28 постраждали. Пізніше під завалами будівлі було знайдено тіло ще однієї загиблої.

Сьогодні, 5 грудня, президент Володимир Зеленський визнав, що жертв пожежі може бути більше.

Правоохоронці розглядають дві версії пожежі в коледжі: Загоряння внаслідок несправності електропроводки і навмисний підпал.

    Реклама на dsnews.ua