• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

"Східняк" з ОУН, який рятував євреїв: вийшла унікальна книжка про заступника Бандери

Київське видавництво "Фронезис" презентувало книгу Олега Проценка "Національний трибун. Життя та ідеї Івана Вовчука" – першу цілісну біографію українського націоналіста зі Сходу України, який був заступником Степана Бандери в ОУН

Реклама на dsnews.ua

Захід, що відбувся 10 червня у Києві, відвідали десятки людей – науковці, журналісти, історики, студенти та військовослужбовці, передає "ДС".

За словами автора книги, біографія Вовчука розвінчує найвідоміші антиукраїнські імперські міфи Москви щодо українських націоналістів. Так, людина, яка родом з українського Сходу, займала одну з найвищих посад у структурі Організації Українських Націоналістів. Іван Вовчук був заступником провідника ОУН, а також віцепрезидентом Української Головної Визвольної Ради (підпільного парламенту).

Вовчук також був удостоєний найвищої нагороди Держави Ізраїль. Він став "Праведником народів світу" за порятунок єврейської родини в Нікополі у 1943 році.

"Це просто осиковий кілок у всю російську пропаганду про "страшних антисемітів" українських націоналістів", – каже Олег Проценко.

Автор книги розповів, що Вовчук одним із перших українців на Заході доводив штучність Голодомору, зокрема давав свідчення комісії Конгресу США. Тоді як СРСР просував версію, що геноцид мільйонів українців був нібито "стихійним лихом".

У часи німецької окупації Вовчук жив у Нікополі, був керівником місцевої земельної управи і разом із дружиною зміг врятувати єврейську вчительку Сару Бакст, попри великі ризики, адже за укриття євреїв українців розстрілювали на місці).

"Я переконаний, що так само десь в інших селах він разом зі своєю секретаркою (як свідчать матеріали КДБ) робили не одну посвідку на іншу особу для місцевого єврейського населення", – розповів автор.

Біографія Вовчука руйнує й міф про те, що осередки ОУН існували виключно на Заході України. Іван Вовчук народився на Полтавщині. А центром його діяльності в Україні була Дніпропетровщина. "Східняка" настільки поважали у націоналістичних колах, що фактично зробили третьою людиною після Бандери та Шухевича.

"Невідомого агронома районного рівня підняли на таку високу посаду", – наголосив Микола Посівнич, автор біографії Степана Бандери. Він пояснює це тим, що Вовчук відповідав трьом П: у нього були професіоналізм, порядність та патріотизм. Саме за це його цінували оунівці і саме тому Вовчук став одним із перших, кого ОУН запросив до своїх рядів на Сході України.

Книга Олега Проценка "Національний трибун. Життя та ідеї Івана Вовчука" вже доступна до замовлення у книгарнях "Сенс", "Наш Формат", "Книгарня "Є" та Yakaboo. Інформація про те, де купити книгу, вказана на сайті Видавництва Фронезис.

    Реклама на dsnews.ua