• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Шмигаль анонсував повний локдаун в разі відсутності альтернативи

Реклама на dsnews.ua

В Україні буде введено жорсткий карантин, якщо в лікарнях закінчаться койкомісця для заражених коронавірусом

Про це з трибуни парламенту під час години запитань до Кабміну заявив премʼєр-міністр Денис Шмигаль, передає "ДС".

"Якщо карантин вихідного дня не буде забезпечувати необхідного зменшення кількості соціальних контактів, то, за даними аналітиків Ради національної безпеки та оборони, позначку в 20 тисяч заражених кожен день ми перетнемо через три тижні. Уряд використовує прогнози Національної академії наук, Ради національної безпеки і оборони, незалежних експертних центрів. Якщо не вживати заходів, то вже за місяць у нас можуть закінчитися койкомісця. Це при тому, що в останні місяці ми збільшили їхню кількість удвічі.І тоді шлях буде тільки один — жорсткий карантин аж до повного локдауна ", — сказав він.

За словами Шмигаля, карантин потрібно буде ввести мінімум на три тижні.

"Це те, що зараз зробили Франція, Німеччина, Австрія, Велика Британія, Італія, Польща, Греція, Чехія, тобто, вже більшість країн Європи. Закриваються не тільки кафе і ресторани, кінотеатри і культурні заходи і не тільки у вихідні. Ці країни вводять комендантські години, вводять обмеження на подорожі між різними регіонами. у Франції та Австрії входити з будинку можна тільки з поважної причини такої як похід в магазин і аптеку", — заявив премʼєр.

Також Шмигаль додав, що в уряді розуміють, що введення локдауну вдарить по економіці України.

"В останні два-три місяці спостерігалося відновлення експорту, відновлення споживання, зростання будівництва, поліпшення ситуації в промисловості. У третьому кварталі, в порівнянні з другим кварталом, економіка виросла на 8,5% — це позитивний сигнал і сценарій відновлення. Тому ми говоримо , що рішення про повне локдаун не буде запроваджено до тих пір, поки у нас є альтернатива, але над цією альтернативою необхідно працювати — працювати всім разом і досягти хоча б плато і зупинки зростання епідемії ", — підкреслив премʼєр.

Нагадаємо, 11 листопада Кабмін запровадив карантин вихідного дня в Україні з 14 листопада — з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.

    Реклама на dsnews.ua