• USD 41.2
  • EUR 44.8
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Штучний інтелект на шиї чи в кишені. Що таке AI-гаджети та кому вони потрібні

Розвиток штучного інтелекту дав поштовх новому напрямку в розвитку технологій – гаджетам, що у своїй роботі використовують AI

Реклама на dsnews.ua

Квітень 2023 року можна вважати початком нової технологічної ери, адже саме з цього часу на ринку стали з’являтися перші приклади гаджетів, що використовують штучний інтелект. "Піонерами" в розвитку цього напрямку стали AI Pin від Humane та R1 від Rabbit. Ці розробки варто сприймати як "пробу пера", обережні експерименти, результатом яких є намагання перетворити штучний інтелект із інструменту біржових аналітиків, маркетологів чи науковців в річ повсякденного використання.

Ймовірно, ми ще побачимо ще багато нових гаджетів зі штучним інтелектом, але апаратна революція штучного інтелекту може вважатися такою, що офіційно почалась. Спільним для всіх цих гаджетів є те, що вони ставлять штучний інтелект на перше місце – його не потрібно "викликати", запускаючи окремий додаток. AI в цих гаджетах є основною вбудованою технологією, яка починає працювати разом із стартом роботи пристрою.

Проте початок AI-гаджет-революції має певні проблеми. До прикладу, часто розробники намагаються використати у назві абревіатуру "AI", аби зробити пристрій привабливішим і для покупців, і для інвесторів. А головною проблемою AI-гаджетів на сьогоднішньому етапі розвитку ринку є те, що поки технологія штучного інтелекту лише розвивається і не є досконалою аж настільки, аби її можна було перетворити на зручного щоденного помічника. Окрім того, багато сучасних смартфонів мають AI-додатки, можливості яких не поступаються окремим AI-гаджетам, то ж у потенційної аудиторії цих пристроїв може виникнути логічне запитання – навіщо купувати окрему "забавку", якщо все те саме уміє смартфон.

Не виключено, що ті гаджети, про які ми сьогодні розкажемо, за пару років всі забудуть через появу повноцінних, більш функціональних та доступніших пристроїв. Проте вони заслуговують на те, аби придивитися до них, принаймні, почати слідкувати за новим напрямком розвитку технологій – пристроями, що працюють із використанням штучного інтелекту.

Мініпроектор Humane AI Pin – перший млинець нанівець

Фотки в цьому архіві https://humane.com/media-kit.zip

Пристрій AI Pin від компанії Humane вважається першою спробою випустити гаджет із вбудованим AI Сьогодні, майже через рік після його анонсу цю спробу можна вважати не дуже вдалою: хоча минулого року інвестори оцінювали компанію-розробника у $850 млн, зараз вона шукає покупця, виходячи з ціни у $750 млн. Навіть той факт, що серед інвесторів Humane був глава OpenAI Сем Альман не допомогла – користувачі не оцінили ідею, а ті, кому вдалося відтестувати пристрій, назвали його невдалим, а саму ідею його створення – надуманою. 

Реклама на dsnews.ua

Humane AI Pin виглядає як невеликий проектор, зовні оформлений як брошка, яку можна начепити на одяг. Ви не побачите екрану на AI Pin, проте вбудований у нього мініпроектор дозволить транслювати картинку на руку власника. Для управління цим міні-гаджетом використовуються голосові команди та тачпад. Розробники підкреслюють, що особливість AI Pin полягає в тому, що для його використання не потрібен смартфон чи комп’ютер.

У Humane AI Pin є камера, яка може розпізнавати побачене та навіть реагувати на це, до прикладу, застерігати користувача, який дотримується здорового харчування, від спроби з’їсти тістечко. Мінігаджет має динамік, який здатний слухати те, що звучить навколо та, за потреби, перекладати почуте на іншу мову. По великому рахунку, Humane AI Pin можна порівняти із міні-комп’ютером, який ви носите на собі. Та й ціна його в $699 порівняна із вартістю гарного смартфона чи навіть ноутбука.

Rabbit R1 – AI-помічник в долоні

Фото тут https://www.instagram.com/rabbit

Розробники Rabbit R1 хваляться тим, що їх продукт може шукати потрібну інформацію в інтернеті, здійснювати онлайн-покупки, бронювати готелі та робити багато нудних речей, поки власник пристрою зайнятий.

Головна унікальна особливість Rabbit R1 – модель штучного інтелекту, яку він використовує, може не лише прогнозувати наступне слово, як це робить мовна модель, що лежить в основі ChatGPT. Автори Rabbit R1 обіцяють, що їх розробка здатна прогнозувати наступну дію людини, яку б вона здійснила, аби отримати потрібній результат. В основі Rabbit R1 лежить власна операційна система, що базується на AI-моделі, розробленій компанією Rabbit.

Візуально Rabbit R1 виглядає як невелика коробочка розміром вдвічі меншим за iPhone. Пристрій отримав сенсорний екран у 2,8 дюйми по діагоналі. Окрім того, він має камеру, здатну крутитися, а ще – коліщатко прокрутки та кнопку. От ці два елемента й дозволяють управляти гаджетом. Rabbit R1 може реагувати на голосові команди, сформулювані на природній мові, до прикладу, можна попросити гаджет замовити Uber на певну годину на задану адресу. А іще пристрій може замовляти піцу чи інші товари, запускати відтворення музики, планувати задачі в календарі та відповідати на деякі запитання, до прикладу, "яка погода у Нью-Йорку" чи "Хто вийшов до четвертого кола на Ролан Гаррос".

Камера Rabbit R1 може розпізнавати побачене та давати відповіді на уточнюючі запитання – від того, яку визначну пам’ятку знімає на фото власник до того, яка кількість калорій є на їжі в тарілці. Функції перекладу на іншу мову – іще одна функція Rabbit R1. Користувачі, яким вдалося перевірити, як працює пристрій, єдиним недоліком його назвали те, що іноді AI-помічник довго "думає". Ціна в $199 робить його однозначно більш привабливим за попереднього конкурента.

Розумні навушники Iyo One

Фото https://www.instagram.com/iyo.audio/

Компанія Rugolo випустила своє бачення AI-гаджетів – розумні навушники Iyo One. Цей пристрій візуально виглядає як великі навушники, яких можна налаштувати індивідуально для користувача. Цей пристрій може сприймати голосові команди та реагувати на звуки оточуючого світу.

Ще ніколи фраза "чи слухають нас гаджети" не мала такого наглядного втілення. Цей пристрій не лише слухає – він має 10 мікрофонів та вбудований штучний інтелект, який може інтерпретувати сказане. А іще Iyo One пропонує власну операційну систему на базі штучного інтелекту.

Пристрій від Rugolo матиме додаткові додатки для прослуховування музики та пошуку, а також можливість здійснювати дзвінки, встановлювати таймери та багато іншого. Розробники називають Iyo One першим у світі аудіокомп'ютером. До унікальних функцій Iyo One можна віднести здатність створювати короткий переказ діалогів чи лекцій. Ймовірно, саме ця функція особливо сподобається студентам.

Гаджет має функції синхронного перекладу з різних мов, опції активного шумоподавлення, функцію посилення голосу під час розмови. Розробник планує випускати дві моделі – перша підтримуватиме лише Wi-Fi та коштуватиме $599, для її роботи знадобиться синхронізація зі смартфоном. Ця модель може працювати до 16 годин від одного заряду акумулятора. Друга модель за $699 буде підтримувати Wi-Fi + LTE, для її роботи не потрібні додаткові пристрої.

Голосовий асистент Limitless Pendant

Пристрій Limitless Pendant (раніше його назвою була Rewind Pendant)– це портативний мікрофон зі штучним інтелектом, який записує та транскрибує ваші розмови. Розробники цієї новинки вирішили створити голосового помічника, який можна носити на шиї, адже Limitless Pendant зовні виглядає як підвіска чи кулон. До речі, вигляд у гаджета у стилі техно не скаже оточуючим, що ви носите на собі, по суті, підслуховуючий пристрій.

Ідея Limitless Pendant полягає в тому, що він повинен запам’ятовувати все, що людина говорить протягом дня і може допомогти відтворити, зробити нотатки чи коротке резюме діалогів. Таке транскрибування зустрічей чи створення нотаток ділових розмов, на думку авторів гаджета, зроблять його корисним для людей, що мають багато зустрічей та часто не в стані опрацювати все, що під час них обговорюється. Limitless Pendant фіксує все сказане, за потреби резюмує і зберігає у хмарному сховищі. Доступ до цього сховища можна отримати зі смартфона чи комп’ютера. Окрім цього, пристрій може вести нотатки у відповідь на голосові команди та нагадувати про них у заданий час, до прикладу, підказувати людині, що їй пора завершувати зустріч, бо за 5 хвилин почнеться нова. Для цього Limitless Pendant може отримати доступ до електронної пошти та календаря власника пристрою.

Важлива деталь – розробник обіцяє, що дані зустрічей власників Limitless Pendant не будуть використовуватися для навчання штучного інтелекту. Приваблива ціна в $59 робить пристрій таким собі "розумним" замінником звичайного диктофону.

Чи є майбутнє у AI-гаджетів

Якщо уважно задуматися над опціями, які пропонують розробники AI-гаджетів, то стає зрозуміло, що більшість з цих задач можна легко розв’язати за допомогою звичайного смартфона. Принаймні, на сьогоднішньому етапі розвитку і штучного інтелекту, і пристроїв, що його використовують.

Складно сказати, чи знайдуть ці AI-пристрої свою аудиторію. Можна припустити, що те, що представлене на ринку сьогодні, є певним перехідним, чи навіть підготовчим етапом до нових, більш просунутих розробок, які умітимуть робити те, що поки не підвладно смартфону чи ноубуку. 

    Реклама на dsnews.ua