• USD 41.2
  • EUR 44.8
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Зламати кінцівки за гроші: у Дніпрі практикували схему отримання відстрочки

Ділки у Дніпрі пропонують зламати кінцівку військовозобов'язаним для уникнення мобілізації

Реклама на dsnews.ua

Процедуру нібито проводить медик, а ціна "залежить від місця впливу", передає "ДС" із посиланням на ТСН.

Фото кількох подібних оголошень з’явилося в місцевих телеграм-каналах, втім їх швидко видалили з популярної платформи. Ділки називають такі варварські методи "унікальною можливістю уникнути мобілізації не залишаючи країни".

"Швидко та професійно надаю відстрочку. Профільна медична освіта. Точковий вплив. Використання якісної анестезії. Відстеження стану під час відновлення. Допомога під час оформлення необхідних документів", — йдеться в одному з оголошень.

Під час повторного звернення, якщо раптом одного перелому виявиться мало, обіцяють знижку. Ті, хто нібито звернувся за такою послугою, пишуть, що "лікар просто майстер", а "в нинішніх умовах по-іншому ніяк".

Витання додає, що за Положенням про військово-лікарську комісію (ВЛК), такі показники, як травми верхніх та нижніх кінцівок, переломи кісток, травматичне пошкодження кровоносних судин, переломи ребер, грудини, лопатки, ключиці, переломи кісток тазу, відповідають ст.78 розкладу хвороб, яка в залежності від ступеню порушення функцій — незначні, помірні чи значні — передбачає як непридатність до служби із виключенням з військового обліку, так і придатність лише в підрозділах забезпечення чи "повну" придатність.

"Наприклад, якщо травми привели до таких наслідків як втрати кінцівки, або до розладів сенсорних систем (це порушення слуху, зору, нюху, смаку, відчуття рівноваги), голосоутворення і мовлення, до частих епілептичних нападів тощо, то в такому випадку можлива непридатність із виключенням з обліку", — розповіла журналістам адвокатка Марина Бекало.

Якщо травма незначна та підлягає консервативному лікуванню (тобто неоперативному втручанню), то звісно, що такий чоловік буде визнаний придатним до служби. 

Якщо травма потребує хірургічного лікування, за словами адвокатки, ВЛК застосовує ст. 81 розкладу хвороб, яка передбачає тимчасову непридатність, за якою можна отримати відстрочку від 6-12 місяців.

За словами Марини Бекало, однозначно такі дії з боку військовозобов’язаного можуть кваліфікуватися як ухилення від військової служби за статтею 336 Кримінального кодексу, якщо факт ухилення буде доведений. 

"У Кримінальному кодексі є також окрема стаття 409, яка передбачає покарання за ухилення від військової служби саме шляхом самоскалічення, але ця стаття стосується військовослужбовців, тобто тих, хто вже проходить військову службу", — каже адвокатка.

Дії "надавачів послуг" можна кваліфікувати як умисні тілесні ушкодження, в залежності від тяжкості тілесних ушкоджень (тяжке або середньої тяжкості), за статтями 121 або 122 Кримінального кодексу. 

"Крім того, якщо надавач такої послуги ще є медичним працівником, або він залучається до цієї процедури, наприклад, для введення анестезії, то в залежності від індивідуальних обставин, такі дії медпрацівника можуть додатково кваліфікуватися як неповідомлення про небезпечний стан особи належним установам чи особам, якщо це спричинило тяжкі тілесні ушкодження, за статтею 136 Кримінального кодексу, та додатково ще можливі дисциплінарні стягнення у вигляді звільнення з роботи", — розповіла виданню Марина Бекало.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua