• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Соціологи розповіли, виборці яких партій найбільше підтримують COVID-вакцинацію

Найактивніше підтримують вакцинацію від коронавірусної хвороби виборці політичної партії "Сила і честь". Найгірше ставиться до вакцинації від COVID-19 електорат ОПЗЖ та "Батьківщини"

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це на пресконференції "Українські антивакцинатори: хто вони" розповів соціолог Олександр Шульга, презентуючи результати дослідження "Вакцинація та громадяни. Жовтень", передає "ДС".

Він розповів, що під час опитування соціологи брали абсолютні цифри голосування громадян за партії, які, за опитуваннями, долали п'ятивідсотковий бар'єр на виборах до Верховної Ради.

"От ми бачимо, у нас найбільше тих, хто не хоче вакцинуватися і, відповідно, найменше тих, хто, станом на жовтень-кінець листопада вакцинувався, — серед прихильників "Оппозиційної платформи — За життя" та Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина". Там у них найбільша частка тих, хто каже, що не буде за жодних умов вакцинуватися чи вакцинувалися наразі", — сказав соціолог.

Шульга додав, що найактивніше виступають за вакцинацію виборці партії "Сила і честь" (вакциновані 52% електорату — більше, ніж в цілому по Україні).

Серед прихильників "Європейської солідарності" в цілому 47% вакцинованих.

"У "Слузі народу — тут цікаво. У них фактично майже розділилися 50 на 50: кількість тих, хто вакцинувався, і кількість тих, хто ще не вакцинувався, або тих, хто не збирається цього робити, — вона майже є рівною і немає такої розбіжності. Тут цікаво: начебто влада постійно нам каже. що треба вакцинуватися і сам президент, нарешті, це вже зробив, але є багато тих, хто не хотів би це робити. Серед них також велика частка тих, хто каже, що буде невдовзі вакцинуватися", — розповів Олександр Шульга.

Метою дослідження є оцінка соціально-політичних настроїв населення України. Опитування було проведене з 23 жовтня по 2 листопада 2021 року.

Методологія проведення дослідження: опитування face-to-face по структурованій інтерактивній анкеті на планшеті з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань "LEMUR".

Дизайн вибірки: генеральна сукупність опитування становить 30 842 531 жителів України (крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим) віком від 18 років і старше. Обсяг вибіркової сукупності становить 2400 респондентів. Вибірка є пропорційно стратифікованою за ознаками "області України та м. Київ" і "тип населених пунктів — міські/сільські". За типом побудови вибірка є триступеневою, комбінованою — ймовірнісною на щаблі відбору населених пунктів та початкових адрес для маршрутів опитування, із квотним скринінгом на щаблі відбору респондентів. У цілому, вибірка репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше). Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Нагадаємо, за даними дослідження, за останні півтора місяці кількість людей, які готові вакцинуватися від коронавірусу, збільшилася на 10%.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua