• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

З-поміж української молоді 15% вживали наркотики, — результати опитування "ДС"

Найчастіше у вживанні наркотиків зізнаються респонденти 18-29 років та сільські жителі

Наркоторгівля
З-поміж української молоді 15% вживали наркотики
Реклама на dsnews.ua

"ДС" разом з "Нью Імідж Маркетинг Груп" провели опитування, результати якого буде оприлюднено на сайті впродовж 11-15 грудня. Під час підготовки використані дані попередніх опитувань, проведених "Нью Імідж Маркетинг Груп" спільно з Українським інститутом майбутнього.

Як свідчать результати опитування "Стиль життя та соціально-політичні настрої молоді України", 15% респондентів протягом життя вживали наркотики. З-поміж них кожен четвертий (26%) — протягом останнього року.

Чоловіки частіше за жінок вказували, що вживали наркотики і протягом життя, і протягом останнього року. Так само — опитані з Півдня.

Дещо частіше про вживання наркотичних речовин протягом року казали респонденти 18-29 років та опитані із сільської місцевості.

"Стиль життя та соціально-політичні настрої молоді України"
Опитування "Стиль життя та соціально-політичні настрої молоді України"

Серед тих, хто вживав наркотики протягом життя та останнього року, найбільшою популярністю користується канабіс, далі йдуть амфетаміни та екстазі або ЛСД.

Канабіс дещо частіше називали респонденти 30-39 років, амфетаміни – жінки та опитані 30-39 років, екстазі або ЛСД – вікова група 18-29 років.

"Стиль життя та соціально-політичні настрої молоді України"
Опитування "Стиль життя та соціально-політичні настрої молоді України"

27% респондентів відмічали, що за бажанням дістати наркотичні речовини у їхньому населеному пункті на "чорному ринку" скоріше легко, ще 17% – дуже легко, 10% – скоріше важко, 9% – майже неможливо, 33% – не змогли надати відповідь, 4% – відмовилися від відповіді.

Кияни та респонденти зі Сходу частіше за інших зазначали, що за бажанням дістати наркотичні речовини в їхньому населеному пункті на "чорному ринку" скоріше або дуже легко. Респонденти із сільської місцевості надавали такі відповіді рідше.

"Скоріше позитивним можна вважати той факт, що у квітні 2021 року відповідь "скоріше" або "дуже легко" надали на 10% респондентів більше", — зазначають дослідники.

Дослідження проводилось 21-28 листопада методом онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою. У ньому взяли участь 1200 респондентів з усіх регіонів України (крім тимчасово непідконтрольних територій частини Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей, а також Криму). Вибірка репрезентує доросле населення України — інтернет-користувачів віком 18-39 років. Статистична похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 2,89%. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua