• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Стало відомо, хто з українців в першу чергу отримає вакцину від COVID-19

Реклама на dsnews.ua

В першу чергу майбутню вакцину від коронавірусу після її розробки отримають люди з групи ризику, медики і педагоги

Про це заявив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов після обговорення напередодні питання доступу України до майбутньої вакцини з німецьким колегою Йенсом Шпаном, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

"Щоб Україна могла отримати (вакцину від COVID-19 — ред.) однією з перших, щоб нас поставили в цю чергу. Я вчора розмовляв з міністром охорони здоровʼя Німеччини. Ця країна входить до переліку країн альянсу, які мають замовлення вакцини в компанії AstraZeneca, яка спільно з Оксфордським університетом найближче наблизилася (до розробки вакцини від COVID-19 — ред.), вже закінчується третя фаза проходження клінічних випробувань", — розповів він.

Також Степанов зазначив, що в рамках співпраці з міжнародним механізмом COVAX Україна може отримати партію вакцин для близько 20% населення.

"COVAX — це глобальна ініціатива доступу до вакцини, там чітко прописано, що вакцину отримають 20% населення (близько 8 млн доз для України). Як ми вважаємо, хто в першу чергу повинен отримати (вакцину від COVID-19 — ред.)? В першу чергу це група ризику — це люди, які мають цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, це обовʼязково медичні працівники, які лікують саме від (коронавірусної — ред.) хвороби, це педагоги, це, з нашої точки зору, МОЗ, ті люди, які в першу чергу повинні бути вакциновані", — пояснив міністр.

Нагадаємо, раніше британсько-шведська фармкорпорація AstraZeneca призупинила випробування своєї вакцини від коронавірусної інфекції, яка розробляється спільно з Оксфордським університетом, через виявлення побічного ефекту у одного з добровольців.

Раніше у ВООЗ заявили, що масова вакцинація від СОVID-19 у світі очікується не раніше середини 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua