• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

"Став голосом вільної України": Жадан отримав премію Шведського PEN-клубу

Український письменник і поет Сергій Жадан удостоєний престижної нагороди — премії імені Курта Тухольського, яка присуджується письменникам, що доклали особливих зусиль для забезпечення свободи слова

Сергій Жадан
Сергій Жадан / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться на сайті організації, передає "ДС".

Український письменник, перекладач, громадський діяч, фронтмен гуртів "Жадан і Собаки", "Лінія Маннергейма" та волонтер Сергій Жадан був удостоєний престижної нагороди Шведського PEN-клубу — премії імені Курта Тухольського. Члени Шведського PEN-клубу визнали його "голосом вільної України".

"Один із найважливіших та самобутніх голосів сучасної української літератури, який беззастережно зображує агресивну війну, яку зазнає його країна, невпинно несучи літературу людям – і тим самим дозволяючи мистецтву працювати на кращий світ", — йдеться у повідомленні.

Голова Шведського PEN-клубу Керстін Альмегорд зазначила, що після початку війни Російської Федерації проти нашої держави Сергій Жадан став голосом вільної України. Його робота демонструє роль літератури в "найжахливіших обставинах".

Церемонія нагородження премією відбудеться у Стокгольмі 15 листопада.

Зазначимо, премія Тухольського — це стипендія, започаткована шведським PEN -клубом і яка присуджується з 1985 року письменнику, який доклав особливих зусиль для забезпечення свободи слова. Премія заснована на згадку про німецького журналіста і письменника Курта Тухольського, книги якого були спалені на багатті і втік до Швеції 1930 року. У різні роки премію вручали Давіту Ісааку, Гуй Мінхаю, Салман Рушді, Бею Дао, Нуруддін Фарах і Самар Язбек.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua