• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Степанов відрікся від своїх учорашніх слів про продовження локдауну: як житимуть українці після 24 січня

Реклама на dsnews.ua

Жорсткі обмеження, які діють в Україні під час локдауну з 8 по 24 січня, продовжуватися не будуть. З 25 січня в країні продовжить діяти адаптивний карантин

Про це в ефірі телеканалу "1 + 1" заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, спростувавши таким чином свою ж учорашню заяву про те, що локдаун можуть продовжити, передає "ДС".

"У нас у країні на сьогодні карантин встановлено до 28 лютого з певним періодом посилених обмежень від 8 до 24 січня. Це такий режим. Починаючи з 25 січня, буде карантин з іншими обмеженнями, з іншим режимом. Зокрема, це стосується нашої стратегії : ми хочемо далі повернутися до адаптивного карантину. Тоді, в залежності від епідеміологічної ситуації, визначають той чи інший рівень обмежень", — сказав Степанов.

Він також запевнив, що локдаун, який діє в країні до 24 січня включно, не припинять достроково. Продовжувати його також не планують.

"У такому режимі, який діє до 24 січня, (продовжувати, — "ДС") навіть думки немає такої. Це повинно бути логічно і відповідати законам епідеміології", — підкреслив міністр.

Також Степанов заявив, що локдаун може бути запроваджено повторно, якщо "буде надкритична ситуація".

"Якщо буде різке зростання захворюваності. Йдеться про можливості медичної системи. Якщо ми прив'язуємося до кількості, то це близько 30 тисяч хворих. Утім, це і кількість госпіталізованих, і кількість важких пацієнтів, і зростання — з якою швидкістю воно відбувається", — додав міністр.

Глава МОЗ нагадав, що чинний локдаун покликаний зменшити кількість контактів після новорічних і різдвяних свят, коли потенційно могло статися масове зараження коронавірусом.

Як повідомляла "ДС", міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що епідемія COVID-19 в Україні не закінчиться з початком масової вакцинації населення, бо в українців іще не встигне виробитися колективний імунітет.

    Реклама на dsnews.ua