• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Степанов повідомив про плани МОЗ щодо закупівлі тестів на антиген на 1,5 млрд грн

Реклама на dsnews.ua

Міністерство охорони здоров'я України планує закупівлю експрес-тестів на антиген для тестування без лабораторних умов на суму 1,5 млрд грн

Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив у Верховній Раді у вівторок, 20 жовтня, передає "ДС".

"Додатково для поліпшення лабораторної діагностики ми маємо намір витратити близько 2 млрд грн з Фонду боротьби з COVID-19, з них 1,5 млрд — на закупівлю експрес-тестів на антиген для проведення досліджень без використання лабораторних умов з розрахунку 1 млн тестів в місяць. ці тести проводитимуть сімейні лікарі, мобільні бригади та лікарні", — сказав Степанов.

За словами глави МОЗ, міністерство має намір до середини листопада забезпечити 50 тис. тестувань на добу, а до кінця року — 75 тис. тестувань на добу методом ПЛР.

"Ми продовжуємо дообладнати лабораторії МОЗ роботизованими автоматичними приладами, які дозволять отримати мінімальне залучення фахівців лабораторії. Для збільшення обсягу тестувань також залучили лабораторне обладнання центрів СНІДу. Крім цього, зараз проходить фінальний етап випробувань вітчизняних тест-систем методом ІФА", — уточнив міністр.

Нагадаємо, виступаючи у Верховній Раді, Степанов також заявив, що не планує подавати у відставку з посади голови МОЗ.

    Реклама на dsnews.ua