• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Степанов розповів, що робити вчителю та батькам школяра, який захворів на COVID-19

Реклама на dsnews.ua

За словами міністра охорони здоровʼя Максима Степанова, МОЗ ретельно розробило всі правила з організації навчального процесу в умовах карантину — зокрема, що робити, якщо в класі захворіла дитина

Про це він розповів в ефірі каналу ICTV, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Міністр акцентував, що в рекомендаціях МОЗ "чітко визначено, що відбувається, наприклад, якщо захворіла дитина в класі або захворів учитель".

Він нагадав, що в таких випадках рішення приймає лікар-епідеміолог.

"Коли підтверджений випадок з учнем, треба взяти цю дитину, одягнути на неї маску, перевести до іншого приміщення, де вона перебуватиме. Клас потрібно провітрити, зробити дезінфекцію всіх поверхонь, яких торкалася дитина, повідомити батькам. У залежності від стану дитини, вона вирушає додому разом із батьками на самоізоляцію, ставиться до відома сімейний лікар, сімейний лікар викликає мобільну бригаду, яка робить відповідний тест, щоб підтвердити або спростувати коронавірусну хворобу", — описав алгоритм Степанов.

Далі, якщо вона підтверджена, лікар-епідеміолог визначає — в залежності від контактів дитини, — хто вирушає на самоізоляцію. 

Максим Степанов також зазначив, що в разі захворювання школяра лікар не відправлятиме на самоізоляцію всю школу і дітей, які не контактували з хворою дитиною.

"Так само відбувається, якщо, наприклад, захворів той чи інший учитель: рішення про самоізоляцію прийматиметься в залежності від його контактів. Це не означає, що вся школа йде на самоізоляцію", — додав керівник МОЗ.

Він зазначив, що Міністерство охорони здоровʼя досить ретельно розробило всі правила і рекомендації з організації навчального процесу.

"Я впевнений, якщо будуть дотримуватися цих правил, то навчальний процес буде безпечним", — сказав він.

Як писала "ДС", раніше Максим Степанов заявив, що в Україні "навчилися лікувати коронавірус". 

    Реклама на dsnews.ua