• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Степанов сказав, коли COVID-вакцина Pfizer приїде в Україну

Вакцина від коронавірусної інфекції виробництва американської компанії Pfizer має прибути до України в п'ятницю, 16 квітня

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Pfizer сьогодні виїхала зі складів Бельгії. Завтра ми її очікуємо згідно з маршрутним листом о 10:25 в "Жулянах". Цей вантаж ми чекаємо з 15 лютого. У зв’язку з тим, що ця вакцина постачається через механізм COVAX, вона не потребує проведення лабораторного контролю", — сказав він.

Міністр розповів, хто отримає перші партії вакцини.

"Ми йдемо першим і другим етапом вакцинації, і з додаванням третього. Але якщо ми говоримо про Pfizer, то в першу чергу вона буде поставлена для громадян у будинках-інтернатах, в будинках для осіб похилого віку. В першу чергу вони та соціальні працівники, також є працівники ДСНС, військові", — сказав він.

Степанов назвав терміни, в які Україна буде отримувати вакцину.

"Pfizer приходить нам зараз за ініціативи COVAX. Згідно з повідомленнями від COVAX, із загальної кількості 8 млн доз, окрім цих 117 тис. доз, буде ще до 1 млн доз Pfizer у загальній кількості 8 млн доз. Обіцяють нам протягом червня поставити цю кількість. Це перша частина. Друга частина – це наші комерційні відносини з компанією Pfizer, той контракт, де закладено 10 млн доз, постачання яких передбачено до кінця 2021 року. Перші дози ми очікуємо в кінці травня – в червні цього року. Ми знаємо (скільки нам коштуватиме Pfizer — ред.), але не можемо назвати цю цифру. У нас досить жорсткі договори про нерозголошення, конфіденційність. Це жорстка вимога виробників, у цьому випадку Pfizer", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", раніше в Офісі президента повідомили про укладення договору з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на поставку 10 млн доз вакцини проти COVID-19.

Американське агентство USAID надасть допомогу Україні в підготовці до отримання вакцини від коронавірусу виробництва компанії Pfizer.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua