• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Стимул, а не плата: у Зеленського пояснили, навіщо дають тисячу за вакцинацію

Тисяча гривень, яку влада обіцяє українцям, які зроблять чи вже зробили COVID-щеплення, є "бонусом", а не платою за вакцинацію

Фото з соцмереж
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив представник президента України в Конституційному суді, нардеп "Слуги народу" Федір Веніславський, передає "ДС" з посиланням на "Україна 24"

"Нічого дивного в тому, що відразу сиплються звинувачення, що тут є якийсь прихований контекст. Зовсім не дивно. Тут треба відокремити декілька ключових моментів. Перший ключовий момент — це взагалі проблема вакцинації. Українці — це одна з тих націй, яка найменше бажає вакцинуватися. Другий аспект — альтернативи вакцині в принципі немає. Тому що там, де найбільше є вакцинованих, там немає важких випадків захворювання ковідом. Третій аспект — деякі говорять про те, що влада недостатньо застосовує якісь засоби для стимулювання вакцинації. Ось один з тих засобів або заходів, які стимулюватимуть вакцинування", — пояснив парламентар.

За словами Веніславського, 1000 гривень буде стимулом для українців, які йдуть робити щеплення, запобігаючи цим введенню локдауну.

"Головне, що тут не можна ставити питання про те, що ця 1000 грн — це плата за вакцинацію. Це певний бонус тим людям, які піклуються про своє здоров'я. Людям, які вакцинацією зменшують напругу на медичну систему. Люди, завдяки яким економіка в країні не втратить рівень свого доходу, який вона могла б втратити в разі локдауну", — сказав він.

За словами Веніславського, "це підтримка тих сфер, які є більш вразливими, з точки зору введення цих карантинних заходів".

"Це сфера перевезень транспортом, сфера послуг і сфера культури. У цьому випадку абсолютно логічно, що президент виступив з такою ініціативою. Люди все одно отримують цю 1000 грн, а потім знайдуть, куди її витратити", — додав нардеп.

Він також повідомив, що необов'язково користуватися додатком "Дія", щоб отримати ці гроші.

Нагадаємо, 15 листопада президент Володимир Зеленський анонсував нову програму підтримки креативного, спортивного та транспортного секторів економіки, згідно з якою громадяни, щеплені від COVID-19 двома дозами вакцини, можуть отримати по тисячі гривень через програму "Дія". Глава держави зазначив, що ці кошти можна буде витратити на придбання абонементів до спортзалів, відвідування кінотеатрів, театрів або купити квитки для подорожей усередині країни. За словами Зеленського, до кінця року на програму буде виділено близько 3 млрд. грн. і стільки ж — на початку 2022 року. Президент запевнив, що ця програма діятиме не один місяць, і держава забезпечить альтернативну можливість отримати тисячу гривень усім вакцинованим громадянам України, зокрема людям похилого віку.

Прессекретар президента Сергій Никифоров пояснив, що ці гроші стануть своєрідним депозитом, який можна буде витратити на певний перелік послуг. Їх неможливо буде отримати готівкою на руки.

Нардеп від "Слуги народу" Олексій Устенко заявляв, що тисячу гривень за повний курс вакцинації від коронавірусу отримають лише громадяни, які зроблять це з 19 грудня.

Заступник голови фракції Євгенія Кравчук слова Устенка спростувала: гроші отримають всі повністю щеплені українці.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua