• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Суд в США відправив українця за грати за відмивання грошей

В США суд засудив громадянина України до 87 місяців тюремного увʼязнення за участь у схемі відмивання грошей

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства юстиції США, інформує "ДС".

"Українець був засуджений до 87 місяців вʼязниці та зобовʼязаний заплатити 98 751,64 долара компенсації після визнання його винним у здійсненні мережевого шахрайства, повʼязаного з його участю у схемі відмивання коштів для східноєвропейських злочинців, які зламали та викрали кошти з банківських рахунків американського бізнесу", — розповіли в Мінюсті США.

В повідомленні назвали імʼя українця – 38-річний Олександр Мусієнко з Одеси. З 2009 по 2012 роки він співпрацював із східноєвропейськими комп’ютерними хакерами, щоб отримати понад 3 мільйони доларів з банківських рахунків громадян США та відмити викрадені кошти з них за кордоном. Партнери Мусієнка у схемі зламували та викрадали інформацію у потерпілих у Сполучених Штатах і використовували цю інформацію для видання себе за жертв.

Мусієнко брав участь у вербуванні, нагляді та керівництві мережею "грошових мулів", тобто осіб, які могли отримувати викрадені кошти та передавати їх за кордон.

Мусієнко був заарештований у Південній Кореї у 2018 році та екстрадований до США у 2019 році. У квітні 2019 року ФБР здійснило обшук у ноутбуці Мусієнка та виявило файли, що містять приблизно 120 000 номерів платіжних карток та повʼязану з ними ідентифікаційну інформацію.

Мусієнко підписав угоду про визнання винуватості.

 

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua