• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Суд в Україні виправдав доцента, який написав дипломну замість свого студента

Жовківський районний суд повністю виправдав доцента Львівського національного аграрного університету Олега Соколовського, який у 2016 році написав дипломну роботу замість свого студента і взяв за це 400 доларів

Суд
Суд / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать матеріали справи, передає "ДС" із посиланням на ZAXID.net.

Спочатку суди різних інстанцій визнали викладача винним в отриманні неправомірної вигоди, однак той через п'ять років добився перегляду своєї справи і 6 грудня 2021 року суддя Жовківського райсуду Володимир Мікула повністю виправда Соколовського, погодившись із його аргументами, що це був не хабар, а "оплата наукової творчої роботи".

У матеріалах цієї справи сказано, що доцент кафедри машинобудування ЛНАУ Олег Соколовський у 2016 році був науковим керівником диплому студента-заочника з іншої кафедри і запропонував йому написати дипломну роботу замість нього за 500 доларів. Після торгу студент збив ціну до 400 доларів і приніс їх Соколовському. У момент передачі грошей викладача затримала поліція.

Того ж року Жовківський районний суд визнав Олега Соколовського винним в отриманні хабара і оштрафував його на 21,2 тис. грн з забороною бути науковим керівником та приймати іспити у студентів.

Олег Соколовський не погодився зі своїм вироком і подав апеляцію, а потім ще й касацію. В результаті через п'ять років касаційний суд повернув справу викладача на новий розгляд. У понеділок, 6 грудня 2021 року, справу Олега Соколовського знову розглянув Жовківський районний суд. Під час засідання Соколовський заявив, що мав повне право брати гроші у студента за написання дипломної роботи.

"Вважає, що це його право і він погодився на прохання студента оскільки йому були необхідні кошти на лікування батька. Вважає, що викладач має право писати наукові роботи. Таку роботу він виконував у позаробочий час, не використовуючи обладнання установи, де працював. Він хотів надавати студенту необхідні консультації, але той повідомив, що не вміє креслити на комп`ютері, а тому не може сам написати свою дипломну роботу. Вважає, що кошти отримав правомірно", – йдеться в судовому вироку.

За словами Соколовського, він "не вимагав неправомірну вигоду, а отримав кошти як оплату його наукової творчої роботи". Викладач вважає, що студент повинен захистити дипломну роботу, а хто її напише – не важливо.

"Якщо студент не бажає самостійно писати дипломну роботу, її текст може виготовити будь-яка інша особа", – вважає викладач.

На суд прийшов колишній студент Олега Соколовського і підтвердив, що викладач запропонував йому написати дипломну роботу та посприяти в успішному захисті за 500 доларів.

Суддя вирішив, що у діях викладача Олега Соколовського не було складу кримінального правопорушення, і виправдав його у цій справі. Прокуратура має 30 робочих днів, аби подати апеляцію на цей вирок.

Варто зазначити, що Олег Соколовський досі працює доцентом кафедри машинобудування факультету механіки та енергетики Львівського Національного аграрного університету.

Нагадаємо, раніше міністр освіти Сергій Шкарлет казав, що зарплата 4 тисячі доларів для професорів цілком реальна.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua