• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Суд зобов’язав одесита прочитати історію України за проросійські пости

Приморський суд Одеси виніс вирок чоловіку, який поширював у соцмережах проросійські пости. Його зобов'язали прочитати книгу про історію України та роман про "орду"

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані з судового реєстру, передає "ДС".

Засуджений писав у заблокованій в Україні соцмережі "Одноклассники" антиукраїнські пости. Він виправдував дії російської армії та закликав до насильницької зміни влади в Україні.

Проти одесита відкрили кримінальну справу за посягання на територіальну цілісність України та дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу. У суді чоловік визнав свою провину.

Йому призначили 3 роки умовного терміну та зобов'язали прочитати книги Сергія Плохія "Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності" та Романа Іваничука "Орда".

Відзначимо, що ще у липні одеський суд зобов'язав жителя, який в соцмережах назвав Одесу "Новоросією", читати українську літературу про радянський терор.

За даними слідства, співробітник одеського зоопарку 14 лютого 2022 року після того, як вийшов на обідню перерву, написав в забороненій російській соцмережі "Однокласники" пост.

"Одеса вставай! Давайте повалимо гідру київської нацистської влади наркоманів!.. Одеса це Новоросія! Давайте всі разом подякуємо нашим солдатам, які віддають свої життя на благо нашого визволення! Російський солдат — Одеса чекає та молиться за тебе", — йшлось у повідомленні.

Крім того, чоловік додав ілюстрацію, на якій Крим, східні, південні та частина центральних областей були зображені як так звана "Новоросія".

За це одесита засудили до п'яти років позбавлення волі із трирічним випробувальним терміном. Також суд зобов'язав його прочитати твори Івана Багряного "Тигролови", Василя Барки "Жовтий князь" та Уласа Самчука "Марія". Суддя вважає, що це допоможе запобігти новим злочинам з боку фаната "русского мира".

Порушник також має сплатити 1887 гривень за лінгвістичну експертизу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua