• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Телеканал "Україна" створив серію надихаючих роликів "Моя хата не скраю"

Проєкт "Моя хата не скраю" — це розповідь про те, як під час війни українці допомагають одне одному. Він об'єднує 7 неймовірно вражаючих історій, героями яких стали знамениті та невідомі широкому загалу українці

Команда департаменту кіно-серіального виробництва каналу "Україна" створила серію надихаючих роликів "Моя хата не скраю"
Команда департаменту кіно-серіального виробництва каналу "Україна" створила серію надихаючих роликів "Моя хата не скраю"
Реклама на dsnews.ua

Про це інформує "ДС".

Це актриса Віталіна Біблів, яка підтримує настрій українців мініатюрами від імені її комедійного персонажа баби Наташі; креативний продюсер Марія Духота, яка разом з сусідками шиє устілки та тактичні рукавиці для наших захисників; куратор галереї Павло Гудімов, який проводить зараз екскурсії Львовом для людей, які приїхали туди з гарячих точок; актриса Вікторія Вайнерман, яка доглядає за кіньми, що залишилися в Києві; шеф-кухар Євген Клопотенко, який зараз готує шалену кількість порцій, щоб нагодувати тих, хто цього потребує; актор Олексій Суровцев, який рятує котиків та собак, що залишилися в Бучі та Ірпені; клоун Євген Топчій, який розважає діток, щоб допомогти їм зберегти своє дитинство, зламане війною.

Авторкою ідеї та сценарію роликів стала виконавча продюсерка департаменту кіно-серіального виробництва каналу "Україна" Ольга Ларіна. Разом з колегами-продюсерками Марією Клименко та Оленою Братух займалися пошуком героїв.

"Ми хотіли показати допомогу в різних проявах та масштабах — тому що важливо й цінно все, і допомагають всі хто чим може. Можна нагодувати тисячі людей, а можна зробити міні-майстерню в коридорчику між квартирами й вирізати там з сусідками устілки чи деталі для тактичних рукавиць. Можна рятувати тварин від смерті, а можна підіймати настрій пригніченим війною людям — і так рятувати їх морально. Важливо й потрібно абсолютно все, і не обов‘язково мати багато грошей чи можливостей, щоб допомогти. Кожен робить що може. Хтось продовжує справу, якою займався до війни, тільки в іншому масштабі та форматі. А хтось кардинально змінив напрямок своєї діяльності, знайшовші варіант допомоги у сфері, далекій від його професії. Наприклад, Євген Клопотенко до війни готував вишукані страви в об‘ємах, необхідних для ресторану, а зараз разом зі своєю командою готує тисячі порцій, щоб нагодувати якомога більше людей. Віталіна Біблів до війни виконувала різні ролі в кіно й у театрі, а зараз записує веселі мініатюри на актуальні нині теми від імені свого комедійного персонажа баби Наташі", — розповіла Ольга Ларіна.

Також виконавча продюсерка додала, що ставили собі за мету створити не просто ролики, а невеличкі історії, які западають в душу. І запросили до співпраці відомого кінорежисера Сашу Кірієнка, який, до речі, теж міг би стати героєм ролика — вивезши сім‘ю до Кам‘янця-Подільського, він підключився до місцевого благодійного фонду. Створивши медіа-центр SOS, Саша з колегами готують і щодня проводять на місцевому телеканалі 2-годинні ефіри, надаючи тимчасовим та постійним жителям міста актуальну сьогодні інформацію.

"Разом зі своїми колегами та дизайнером Валентином Приходьком Саша створив із зібраних нами матеріалів міні-фільми — не просто інтерв’ю героїв, а в кожному ролику — ціла історія, що стосується теми, про яку розповідає герой. Тому що неможливо, скажімо, розповісти про те, як клоун розважав дітей, наляканих війною, — і не показати малюків у бомбосховищах та в метро. І так в кожному ролику — всюди є ціла велика історія, а не просто розповідь", — зазначила Ольга Ларіна.

Щоб надати міні-фільмам настрій, який відповідав би ідеї, композитор Владислав Музиченко написав спеціально для них музику.

Ролики "Моя хата не скраю" можна побачити на сторінках каналу "Україна" в соціальних мережах.

    Реклама на dsnews.ua