• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

ТОП-5 простих рекомендацій, як уберегти свої ґаджети від поломок і вірусів

В студії суспільно-резонансного проєкту "Головна тема" з Оленою Кот на каналі "Україна" назвали 5 простих та ефективних способів, як вберегти компʼютер і телефон від віртуальної небезпеки, з якими впорається кожен

Реклама на dsnews.ua

Перша і найголовніша порада від майстра-компʼютерника Павла Бєлоусова — не забувати оновлювати програму-антивірус, яка майже завжди автоматично встановлена на всіх ґаджетах. До того ж, це робити дуже легко!

«Бачите кнопка «оновити зараз»? Ви її повинні регулярно натискати! Що частіше ви будете це робити, то безпечнішим буде ваш компʼютер!» — розказав експерт.

Друга порада від нього – це регулярно оновлювати всю систему свого ноутбука! І це теж під силу зробити кожному. Коли прийде час, компʼютер сам запропонує вам оновлення, а вам залишиться тільки підтвердити це, клацнувши всього-на-всього на одну клавішу. 

«Коли програмісти створюють програми — трапляються помилки… Відповідно наявність таких помилок хакерам дозволяє зламувати ваш компʼютер! Тому натискання кнопки «ввімкнути автоматичне оновлення» — вирішує цю проблему», — пояснив Павло Бєлоусов.

Часто віруси можуть передаватися через рекламу, яка зʼявляється на екрані вашого комп’ютера чи телефону. Тому третя порада від майстра - для того, щоби ця реклама зникла з вашого ґаджету раз і назавжди, треба встановити спеціальну безкоштовну програму:

«Це невелика програма, яка видаляє всю рекламу. Відкриваємо інтернет-магазин додатків вашого браузера, вводимо — «блокування реклами» і встановлюємо!»

Четверта рекомендація від компʼютерного спеціаліста - встановити максимально надійні паролі на все! Обовʼязково різні — окремо для входу на свій компʼютер, окремо для пошти та сторінок у соцмережах. Також експерт не радить використовувати у них дати народження — свою чи когось із рідних, прізвиська домашніх улюбленців, дівоче прізвище матері. Їх зловмисники навчилися ламати дуже швидко. 

І п’ята порада від Павла Бєлоусова — у жодному разі не додавати у друзі в соцмережах незнайомців, НЕ відкривати повідомлення від них, НЕ переходити за рекламними посиланнями і НЕ читати електронних листів із невідомих вам адрес!

«На підозрілі посилання ніякі не натискати, якщо ви не знаєте, що це за файл — його не відкривати, якщо до вас додаються незрозумілі люди — просто це ігноруйте», — зазначив фахівець.

Отже, аби убезпечити свій комп’ютер та смартфон, регулярно оновлюйте програму-антивірус та операційну систему, не натискайте на рекламні посилання, якими б привабливими вони не були, та ретельніше підбирайте паролі до своїх ґаджетів! І тоді вам точно не доведеться просити компʼютерної допомоги чи платити гроші спеціалістам! 

Дивіться програму «Головна тема» щосуботи о 20:00 на каналі «Україна»!

    Реклама на dsnews.ua