• USD 39.9
 • EUR 43.3
 • GBP 50.9
Спецпроєкти

Трансформація працевлаштування: ідеї гнучких форматів роботи та фрилансу від Jooble

Умови сьогодення часто змушують окремих працівників та цілі компанії переходити у дистанційний або змішаний формати роботи. Такі варіанти зайнятості не тільки дозволяють економити час, гроші, але й співпрацювати з людьми з інших країн та збалансувати робочий час з особистим

Реклама на dsnews.ua

У цій статті ми розповімо про перехід до віддаленої праці та популярні професії на ринку праці. До речі, якщо зараз вам цікава дистанційна робота Дніпро та в інших містах, на сайті Jooble щодня з’являються нові вакансії.

Організація роботи "з дому": з чого почати?

Досвід пандемії 2020 року показав, що дистанційне працевлаштування у більшості випадків є ефективним та продуктивним тільки за умови дотримання режиму дня та організації робочого простору. Задля створення правильного розпорядку спочатку визначте кількість годин, які ви плануєте виділяти щодня на виконання завдань. Важливо починати та закінчувати роботу в одні й ті ж часи. Якщо ви живете з сім’єю, попросіть їх не відволікати вас у відведені для праці години.

Стосовно організації робочого місця експерти порталу Jooble дають наступні рекомендації:

 • Виберіть та облаштуйте куточок для праці – це повинно бути комфортне та гарно освітлене місце. Можна придбати простий стіл та офісний стілець. Важливо, щоб біля ноутбука не було предметів, що відволікають. 
 • Тримайте робочий простір в чистоті – безлад на столі та в приміщенні заважає сконцентруватися на важливих задачах. Регулярно прибирайте "хоум-офіс", щоб не відволікатися та підтримувати дисципліну під час роботи.
 • Забезпечте високу якість інтернет-з'єднання – для користування месенджерами, поштою, платформами для відеозв’язку, офісними програмами необхідне стабільне і швидке інтернет-з'єднання. Оптимальною є швидкість 30-100 Мбіт/с, яку можна перевірити за допомогою сервісу SpeedTest.
 • Подбайте про мінімалістичний фон – переконайтеся, що в зоні вашого зображення не знаходяться елементи, які можуть збивати з концентрації вас та колег. Якщо такої можливості немає, використовуйте віртуальний фон у програмах відеозв’язку. 

У канцелярських магазинах також можна придбати офісні стійки для документів, органайзери для паперу, підставку для ноутбука та інші аксесуари, які допоможуть підтримувати робочу атмосферу за столом.

Які спеціалісти можуть працювати в онлайн-форматі?

Найбільша кількість пропозицій дистанційного працевлаштування сконцентрована в IT-сфері. Вибрати вакансію тут можуть веб-розробники, програмісти, тестувальники, контент-менеджери, менеджери проєктів, SEO-спеціалісти тощо. Сегмент інтернет-технологій майже позбавлений необхідності присутності фахівців в офісі, тому більшість з них можуть виконувати задачі з будь-якого місця.

Другою за популярністю є сфера маркетингу та реклами. Популярними позиціями тут є SMM-менеджер, спеціаліст з контекстної реклами, копірайтер, менеджер з продажів, Media Buyer та маркетолог. Проте на перерахованих посадах все ж таки потрібно з’являтися в офісі 1-2 рази на тиждень для знімання контенту та корпоративних зустрічей.

Професії, які раніше було неможливо уявити дистанційними, сьогодні також активно переходять в онлайн-сегмент. Знайти роботу віддалено тепер можуть:

 • Вчителі – фахівці можуть викладати на освітніх платформах (школи, курси підготовки до екзаменів тощо) або шукати учнів самостійно та проводити заняття у Skype, Zoom, Discord.
 • Асистенти та секретарі – працівники здебільшого відповідають на дзвінки, електронну пошту, обробляють документи, організовують зустрічі. З появою месенджерів та сервісів для командної роботи ці задачі можна здійснювати віддалено.
 • Медичні працівники – такі спеціалісти як психологи, дерматологи, лікарі-координатори, зуботехніки (зі знанням EXOCAD), асистенти лікарів та консультанти по здоров’ю можуть співпрацювати з колегами та пацієнтами за допомогою Telegram, Viber, Skype та FaceTime.
 • Тренери – для проведення тренувань з фітнесу, йоги, пілатесу, фахівцям достатньо мати телефон або комп’ютер з гарною камерою та екраном, щоб показувати учням вправи та слідкувати за технікою виконання.
 • Юристи – фахівці зі сфери юриспруденції можуть консультувати клієнтів, працювати у компаніях та розв'язувати правові питання, проводити досудові переговори тощо. 

Завдяки соціальним мережам Instagram, Facebook та TikTok фахівці створюють експертні блоги. З їхньою допомогою можна не тільки знаходити клієнтів, але й проводити консультації спеціалістам-початківцям, проводити платні вебінари та курси на професійні тематики.

Ідеї дистанційного працевлаштування для фахівців без досвіду роботи

Зараз знайти роботу без попереднього досвіду можна у будь-якій сфері, особливо коли мова йде про онлайн-професії. Зазвичай навчання займає від одного місяця до року, а вже на перших етапах спеціалісти можуть заробляти від 15000 грн.

На сайтах з пошуку зайнятості новачкам пропонують такі позиції:

 • Менеджер з продажу – 15 000-35 000 грн;
 • Контент-менеджер – 8000-18 000 грн;
 • Customer support менеджер – 10 000-15 000 грн;
 • Спеціаліст по роботі з клієнтами – 11 000-17 000 грн;
 • Аккаунт-менеджер – 14 000-26 000 грн;
 • Викладач іноземних мов – 10 000-30 000 грн.

Працівники обов’язково проходять стажування, на якому їх навчають базових необхідних навичок та політиці роботи компанії. За бажанням можна попередньо пройти професійні курси для початківців та прикріпити сертифікат до резюме, це тільки виділить вашу кандидатуру серед інших відгуків.

  Реклама на dsnews.ua