• USD 28.4
  • EUR 33.7
  • GBP 37.8
Спецпроєкти

Цькування за українську мову в Слов'янську: в МВС жорстко відреагували

Реклама на dsnews.ua

Пасажири маршрутки в Слов'янську Донецької області, які накинулися на жінку за зауваження про маску і те, що вона говорила українською мовою, будуть покарані відповідно до законів України

Про це заявив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу МВС.

Так, громадяни будуть відповідати за розпалювання ворожнечі і образу почуттів громадян за мовними ознаками.

"Уже найближчим часом вони дізнаються, що Кримінальний кодекс України передбачає покарання за розпалювання ворожнечі і образу почуттів громадян за мовними ознаками (ст.161). Що санкція за знущання з людей, які розмовляють українською, — до 5 років ув'язнення", — зазначив він.

Також, за його словами, у правовий спосіб цим особам буде доведено, що Слов'янськ — це Україна.

"Груба істота чоловічої статі, яка розпускала руки, познайомиться зі статтею 296 Кримінального кодексу, яка передбачає обмеження волі до 5 років", — підкреслив Варченко.

Крім цього, додав він, громадянам, які зухвало ігнорують протиепідемічні заходи і наражають на небезпеку інших людей, агресивно відмовляючись користуватися масками в громадському транспорті, правоохоронці нагадують про зміст статті 44.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вона передбачає покарання штрафом від 17 до 34 тисяч гривень.

Як повідомляла "ДС", жінка, котра вилаяла дівчину в маршрутці за українську мову, виявилася кандидатом у депутати міськради від партії "Наш край".

    Реклама на dsnews.ua