• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Туалет однієї зі шкіл у Києві шокував Мережа відсутністю кабінок між унітазами (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua
У соцмережах були опубліковані фотографії, зроблені в школі №214 у Києві. На них у вбиральні сфотографовані унітази без кабінок

Фотографію опублікував користувач Facebook Павло Ткаченко, передає "ДС".

За його словами, фото отримав від дочки, яка в цій школі здавала ЗНО.

"Я давно підозрював нашу освітню систему у відсталості, і ментальної, і ідеологічною", - написав чоловік.

За його словами, "ідіотизм складно обмежити якоюсь однією сферою". Ткаченко додав, що "ідіот талановита у всьому".

"Якщо він бачить мету - не допустити вилучення шпаргалок з потаємних місць можуть навіть... не знаю, як сказати... проігнорувати право на приватність? На повагу людської гідності? Зі скількох років, до речі, наші освітяни визнають за людиною право на повагу до його гідності? Або не так: коли це гідність у людини з'являється?", - зазначає він.

На це в коментарях відреагували освітній омбудсмен Сергій Горбачов та директор Департаменту освіти і науки Києва Олена Фиданян.

"Фото свідчить: директор школи, де воно зроблено, - точно не на своєму місці. Я обов'язково побуваю в цій школі, подивлюся на власні очі. Якщо там дійсно таке ганебне ставлення до дітей - буду вимагати від Департаменту освіти оголосити догану керівнику за зневагу до гідності здобувачів освіти", - написав Горбачов.

У той же час, за словами Фиданян, "зрада" відсутня.

"Влітку приміщення школи готують до нового навчального року. У цій школі йде ремонт місць загального користування. Він не завершений. Чому директор дозволила заходити в приміщення, де йде ремонт, з'ясуємо. Так що зрада не вдалася", - написала вона.

Відповідь чиновниці, втім, освітнього омбудсмена та іншим користувачам не сподобався.

"Ось що я почув: "Ей, розслабся! У нас є об'єктивні причини, чому твоя дитина три години повинен був терпіти. Тож увійди в становище, усвідом всю нашу проблематику", - відповів Фиданян автор посту.

Горбачов також назвав відповідь чиновниці "дивним" і закликав не виправдовувати нехтування правами дітей деякими керівниками установ освіти.

Пізніше Горбачов особисто побував у цій школі. Перевірка підтвердила наявність даних фактів.

За результатами перевірки Служби освітнього омбудсмена директору школи. у термін до 7 липня, коли в приміщенні має відбутися чергове ЗНО з англійської мови, рекомендовано встановити перегородки з дверима.

Якщо в зазначений строк встановлення перегородок і дверей виявиться неможливим, рекомендується встановити зсередини засуви на дверях туалетних кімнат, якими користується одна людина, що повністю забезпечить приватність використання санітарного вузла.

Також у відповідному листі рекомендується звернути увагу керівництва навчального закладу та Управління освіти Оболонської в місті Києві районної державної адміністрації на необхідність:

  • ретельної перевірки готовності до проведення зовнішнього незалежного оцінювання з точки зору безумовного забезпечення прав учасників освітнього процесу, насамперед - щодо поваги до задоволення базових людських потреб;
  • своєчасної комунікації з громадськістю з чутливих тем забезпечення прав учасників освітнього процесу.

Освітній омбудсмен повідомив, що ще до того, як він завершив складати цей лист, робочий школи встановив на двері зсередини засуви: тепер туалетом може користуватися тільки один чоловік.

"Ну і, звичайно, знову не можна не сказати про необхідність якісної комунікації і дуже важливого вміння планувати і діяти саме з точки зору дотримання прав. Особливо - таких чутливих, як право на повагу та право на приватність", - підсумував Горбачов.

    Реклама на dsnews.ua