• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Держприкордонслужбі пояснили, кому можна не проходити самоізоляцію після перетину КПВВ

Після прибуття з тимчасово окупованих територій через контрольні пункти вʼїзду-виїзду не підлягають самоізоляції діти до 12 років, акредитовані працівники міжнародних організацій, особи, які планують вступити до вишу України або вже навчаються там, та люди, які бажають вакцинуватися від COVID-19, якщо у них є запрошення

Реклама на dsnews.ua

Про це в програмі "5 вопросов на злобу дня" на телеканалі "Дом" розповів речник Державної прикордонної служби Ігор Лизогуб, передає "ДС" із посиланням на Укрінформ.

Він нагадав, що Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою вводиться обовʼязкова самоізоляція для громадян, що перетинають державний кордон України. У звʼязку з цим на самоізоляцію направляються й особи, які прибули з тимчасово окупованих територій через контрольні пункти вʼїзду-виїзду.

"Цим нормативно-правовим актом також передбачено і те, що можна не проходити самоізоляцію. Однак у такому випадку особа, що прибуває, має здати тест на COVID-19 методом ПЛР", — повідомив представник Держприкордонслужби.

Він додав, що також від самоізоляції звільняються особи, які в сервісних центрах, що діють при низці КПВВ, здали експрестест і отримали негативний результат на COVID-19. Зокрема, експрестести можна пройти при перетині КПВВ "Станиця Луганська" і "Новотроїцьке".

"На Донбасі на лінії розмежування діють сім КПВВ. Однак фактично пропуск здійснюється тільки через КПВВ "Станиця Луганська" щодня і через КПВВ "Новотроїцьке" — двічі на тиждень: у понеділок і пʼятницю, коли окупанти відкривають рух цим дорожнім коридором. Ось саме біля цих двох КПВВ є пункти, де можна одразу після перетину лінії зіткнення пройти таке тестування. За результатом негативного тесту буде виданий документ, який дасть право не проходити самоізоляцію, і можна буде відразу або через деякий час повернутися на тимчасово окуповану територію", — розповів представник Держприкордонслужби.

Лизогуб акцентував, що правила однакові для всіх громадян, що прямують з тимчасово окупованих територій Криму і з окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Під час перетину КПВВ вони мають встановити додаток "Вдома" і прямувати на самоізоляцію (у разі якщо не мають негативного тесту на COVID-19).

Однак Кабмін визначив обмеження — перелік осіб, до яких самоізоляція може не застосовуватися. "Певна категорія не підлягає самоізоляції. Це стосується осіб, які ще не досягли 12-річного віку, працівників міжнародних організацій, які акредитовані та здійснюють свою діяльність, а також осіб, які планують вступ до вишу України, і осіб, що їх супроводжують. Також здобувачів освіти, які вже навчаються в українських установах. І, відповідно, осіб, які бажають вакцинуватися від COVID-19, якщо у них є відповідне запрошення", — повідомив Лизогуб.

Він додав, що зазначені норми діють до 30 квітня, але вони можуть бути продовжені, залежно від динаміки пандемії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua