• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У дитсадку на Закарпатті спалахнув мовний скандал: У ситуацію втрутився Кремінь

До дитсадка міста Виноградів (Закарпатська область) відмовилися прийняти дитину через нібито незнання його батьками угорської мови

Ілюстрація
Ілюстрація
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сторінці мовного омбудсмена Тараса Креміня у Facebook, передає "ДС".

"Я звернувся до керівництва Закарпаття невідкладно відреагувати на таку дивну відмову в межах чинного законодавства України", — повідомив Кремінь.

"Облдержадміністрація спільно з органами місцевого самоврядування вже створила тимчасову комісію, яка з’ясовує ситуацію та найближчим часом поінформує про результати. Як Уповноважений із захисту державної мови триматиму це питання на особистому контролі", — зазначив він. 

Як уточнює "Апостроф", за словами батька дитини Сергія Волошина, вони з дружиною написали заяву, надали всі документи і поспілкувалися із завідувачкою садка. Чоловік зазначає, що відповідь про прийом дитини до дитсадка йому повинні були надати в березні. Коли він уже сам прийшов до закладу, йому повідомили, що вони не приймуть його дитину, тому що батьки не володіють угорською мовою.

Нагадаємо, суд скасував рішення Запорізької обласної ради про визнання російської мови регіональною на території Запорізької області.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua