• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

У Харкові за держзраду засудили учасницю схеми з організації кремлівських Telegram-каналів

Вікторія Даскалиця, яка була пособницею в організації мережі Telegram-каналів, що курувалися спецслужбами Росії, отримала у Харкові обвинувальний вирок за статтею "державна зрада"

Реклама на dsnews.ua

Вирок Київського районного суду Харкова щодо жінки вступив у законну силу, інформує "ДС" із посиланням на Depo.ua.

Згідно з матеріалами справи, на початку 2021 року працівники Управління СБУ в Харківській області задокументували факт державної зради з боку групи громадян України, які мешкають в Харкові та Одесі. Фігуранти за вказівкою спецслужб РФ під виглядом місцевих ресурсів створили та адміністрували мережу телеграм-каналів задля впливу на соціально-політичну ситуацію в Україні. До переліку агентурної мережі входили рейтингові канали "Резидент", "Легітимний", "Картель", а також низка новинних регіональних каналів по території проєкту "Новоросія" (Харків, Миколаїв, Дніпро, Запоріжжя, Херсон, Одеса).

Діяльність групи координувалася спецслужбами РФ через мешканця Одеси Антона Давидченка, який перебуває в розшуку за скоєння злочинів проти України. Давидченко, за даними спецслужб, отримав паспорт громадянина РФ у 2020 році.

Фігурує у справі й брат Давидченка – Артем Давидченко, якого вважають одним з організаторів масових заворушень на "Куликовому полі" в Одесі у 2014 році. Він також перебуває у розшуку. За даними правоохоронців, Артем Давидченко проживає зараз у Тирасполі (невизнана ПМР) та займається адмініструванням згаданих каналів.

Після сплеску популярності канали, в тому числі "Резидент" і "Легітимний", були передані в управління спецслужбам РФ. Інформацію для каналів агенти отримували як від джерел у вищих органах влади, так і від чиновників, котрі мали намір розмістити компромат. Матеріали, що розміщувалися, погоджувалися зі співробітником спецслужб РФ.

Пабліки з певного часу почали монетизовувати. Для цього Артем Давидченко залучив свою цивільну дружину Вікторію Даскалицю, її подругу з Харкова, близьких родичів, які проживають на території України. Вони реєстрували банківські картки, куди переводилися гроші.

У січні 2021 року Даскалицю з подругою затримали в Києві за підозрою у скоєнні злочину за ст. 111 КК України (державна зрада). Під час слідчих дій слідчі зібрали достатньо доказів винуватості жінок. Обидві зізналися в тому, що були учасниками злочинної схеми.

Вікторіюя Даскалиця
Вікторіюя Даскалиця

Даскалиця за рішенням Київського районного суду Харкова вперше в Україні була визнана винною за ч. 2 ст. 111 КК України (державна зрада) та отримала покарання у виді штрафу в розмірі 500 тис. грн. Другу жінку суд звільнив від кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, харківські силовики викрили агентів спецслужб Росії, які нагнітали паніку в популярних Telegram-каналах. Спецслужби країни-агресора залучили українських громадян до створення та адміністрування низки політичних всеукраїнських і регіональних Telegram-каналів. Йдеться про канали "Легитимный", "Резидент", "Картель", "Сплетница", "Чорний квартал", "Политический расклад", "Нетипичное Запорожье", "Тремпель Харьков", "Одесский фраер", "Днепр live", "Николаев live", "Херсон live".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua