• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

У Кабміні вирішили купити криголам і виділили гроші

Кабінет міністрів виділив гроші на покупку науково-дослідного судна — криголама для українських антарктичних експедицій

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства освіти і науки, передає "ДС".

«Розвиток полярних та океанографічних досліджень – один із пріоритетів людства у 21 столітті. Україна входить до 30 країн світу, що мають цілорічні станції в Антарктиді… Свого часу Україна мала чималі здобутки та напрацювання в царині морських досліджень. На жаль, останні два десятиліття наші можливості були обмежені відсутністю в України науково-дослідних суден", — сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Відзначається, що океанографічний криголам дозволить українським вченим після тривалої перерви повернутися до досліджень Світового океану, створювати науково-дослідні та логістичні консорціуми з іншими країнами, а в перспективі — працювати не тільки в Антарктиді, а й в Арктиці, і, за необхідності, в інших регіонах океану.

Крім того, наявність власного судна також допоможе вирішити логістичні проблеми на станції «Академік Вернадський», дістатися до якої можна тільки морським шляхом і тільки в короткий період антарктичного літа, коли океан навкруги не скутий льодом. Для доставки експедицій і вантажів Україна фрахтує іноземні судна.

Рішення Уряду має затвердити Комітет Верховної Ради з питань бюджету, після чого наступним кроком є придбання судна.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua