• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

У Києві відбулася прем'єра анімаційного фільму "Непотрібні речі" Дмитра Лісенбарта

У столичному кінотеатрі "Оскар" відбувся закритий прем'єрний показ анімаційного короткометражного фільму "Непотрібні речі", знятого за мотивами оповідання Роберта Шеклі "Лавка старовинних чудасій"

Реклама на dsnews.ua

В основі сюжету — історія з недалекого майбутнього, історія про зміну ролей, де робот Роб знаходить собі домашнього улюбленця – чоловіка Роберта. Проведений з людиною час трансформує Роба та навчає його робити нелогічні вчинки, притаманні лише людям. 

"Це наочна трансформація робота в людину, яка змушує нас замислитись над власним життям і власною людяністю", - так змалював основний посил свого фільму режисер Дмитро Лісенбарт.

Стрічка стала дебютною анімаційною роботою режисера. Як зауважив Лісенбарт, він з дитинства захоплювався фантастикою та давно мріяв зняти фільм у цьому жанрі. За плечима митця — понад 25 років роботи в анімації, а чотири роки тому він вирішив створити власний авторський короткий метр за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

"Я дуже люблю фантастику, читаю її з дитинства, а Шеклі — це найкрутіший хуліган у фантастиці у світі. Він легко пише та зрозумілий у формах", — розповідає Дмитро.

Світова прем’єра анімаційного фільму "Непотрібні речі" відбулася на Шанхайському міжнародному кінофестивалі у 2021 році. І далі почав мандрувати світом та збирати нагороди. 

"У нас було десь 50 фестивалів, з яких у десятьох ми здобули перемоги та були визнані кращим анімаційним фільмом фестивалю. Ми представляли Україну дуже достойно. Це інший бік авторського кіно. З одного боку, це творча лабораторія, де ти даєш можливість режисеру створити те, про що він мріяв. З іншого боку, це можливість спробувати нові технології. І це імідж держави на міжнародних конкурсах", — розповідає продюсер фільму Віталій Хало.

Фільм був представлений на 50 міжнародних кінофестивалях і здобув статус переможця на Praga Film Awards, FantaSci Short Film Festival та Fantasy/sci-fi film & screenplay festival.

За словами творців фільму, вони влаштували прем’єрний показ анімації "Непотрібні речі" в Києві не лише для того, щоби продемонструвати свою роботу глядачам, а й для збору донатів на підготовку операторів дронів. Режисер фільму Дмитро Лісенбарт і продюсер Віталій Хало є членами громадської організації "Аеророзвідка".

"Це наш фронт. Цей культурний захід ми проводимо, щоб підтримати наших бійців", — зазначає Віталій Хало.

Організатори повідомили, що глядачі зможуть згодом подивитися мультфільм в українських онлайн-кінотеатрах.

    Реклама на dsnews.ua