• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Милованова попереджають, що вакцинація від COVID-19 українцям не допоможе

Реклама на dsnews.ua

Провести швидку вакцинацію від коронавірусу по всій Україні не видається можливим

Такого висновку дійшли аналітику Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки (КШЕ), змоделювавши ідеальний сценарій вакцинації, передає "ДС" з посиланням на сайт університету

"В Україні орієнтовно 13,5 млн людей старше 55 років, які є в групі ризику із COVID-19. Їх треба вакцинувати у першу чергу. Ми підрахували, що навіть в ідеальному світі, коли всі 6 580 амбулаторій сімейної медицини, законтрактовані Національною службою здоров’я, щоденно вакцинуватимуть постійний потік пацієнтів по 8 годин на день без перерв і вихідних, це триватиме 6 місяців", – йдеться у висновках дослідження. 

Фахівці зазначають, що це всього 36% населення, що навіть не гарантує встановлення колективного імунітету. 

У КШЕ додають, що у реальному світі забезпечити таку ефективність практично нереально. А для розгортання додаткових пунктів вакцинації, щоб збільшити пропускну спроможність, необхідні додаткові медичні кадри.

Там вказують, що наразі Україна рухається між двома найгіршими сценаріями розповсюдження ковіду.

Нагадаємо, аналітики прогнозують Україні три можливих сценарії на вибір.

"Зелений сценарій" передбачає, що смертність внаслідок COVID-19 на кінець 2020 року складе до 17 000 осіб. 

Так, цей сценарій справедливий за умови, якщо будуть введені комплексні карантинні обмеження. І, на думку аналітиків, на сьогодні він є малоймовірним. 

За "жовтим сценарієм" померти може до 26 000 жителів України на кінець року. Умова сценарію  карантин вихідного дня вплинув на поширення вірусу. 

Моделювання "чорного сценарію" передбачає, що карантин вихідного дня не матиме суттєвого впливу на ситуацію із поширенням SARS-CoV-2 в Україні. 

За таким сценарієм до кінця року внаслідок коронавірусної хвороби може померти до 33 000 людей.

За рівнем захворюваності, країна наразі рухається між жовтим і чорним сценаріями. 

Нагадаємо, за станом на 26 листопада в Україні зафіксовано 15 331 новий випадок зараження коронавірусом. Такий показник став рекордним за весь час пандемії.

    Реклама на dsnews.ua