• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

У Мінмолодьспорті розповіли, як хочуть карати спортсменів за допінг

Міністерство молоді та спорту і Національний олімпійський комітет України категорично засуджують дії спортсменів, які порушують антидопінгові правила

Україна приєдналася до всіх міжнародних документів, спрямованих на боротьбу з допінгом
Україна приєдналася до всіх міжнародних документів, спрямованих на боротьбу з допінгом / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Міністерства молоді та спорту, передає "ДС".

"Використання заборонених речовин і методів як допінгу є однією з проблем сучасного світового спорту, цей фактор підриває довіру до спортивних змагань і чесного суперництва та шкодить здоров'ю спортсменів. Допінг у спорті ― це обман, який нехтує принципами спортивної доброчесності та справедливої гри", — кажуть у міністерстві.

Як зазначається у заяві, Україна приєдналася до всіх міжнародних документів, спрямованих на боротьбу з допінгом: у 2001 році ратифікувала Антидопінгову конвенцію Ради Європи, у 2004-му — ― додатковий протокол. У 2006-му стала однією з перших країн, які ратифікували Міжнародну конвенцію ЮНЕСКО про боротьбу з допінгом у спорті.

"Міністерство молоді та спорту і Національний олімпійський комітет України категорично засуджують дії спортсменів, які порушують антидопінгові правила, принципи чесної гри і морально-етичні норми спорту. Незважаючи на всі здобуті регалії та попередні заслуги, атлети з позитивними допінг-пробами мають понести справедливе покарання у вигляді відсторонення від змагань, анулювання результатів їхніх виступів і застосування до них фінансових санкцій, зокрема позбавлення їх державних стипендій", — додають у міністерстві.

У Мінмолодьспорту підкреслюють, що порушення прав "чистих" спортсменів ставить під загрозу етичні принципи та виховні цінності спорту, нівелює принципи чесної гри та негативно впливає на молоде покоління.

"Україна і надалі буде продовжувати політику нульової толерантності до допінгу, захищати права чистих спортсменів, та боротися з маніпуляціями у спорті, співпрацювати на національному та світовому рівні з організаціями, які підтримують принципи чистого спорту", — наголосили у міністерстві.

Як писала "ДС", чемпіон Олімпійських ігор 2016 року з гімнастики Олег Верняєв був дискваліфікований на чотири роки через допінг. Також трьох українських легкоатлетів відсторонили від участі у літніх Олімпійських іграх у Токіо через те, що вони здали замало допінгових проб, порушивши таким чином міжнародні правила.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua