• USD 27.2
  • EUR 32.3
  • GBP 37.7
Спецпроєкти

У МОЗ розповіли про переваги COVID-паспорта для українців

Сертифікати про вакцинацію від коронавірусу дадуть українцям більше можливостей в поїздках до країн Євросоюзу

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики при МОЗ України Федір Лапій в ефірі телеканалу "Дім", передає "ДС".

За його словами, впровадження електронних сертифікатів, які дозволять українцям в умовах пандемії більш вільно подорожувати країнами Євросоюзу, йде за планом, і в процес залучений не тільки МОЗ.

"Є план дій, щоб 1 липня запустити цю систему. Не тільки Міністерство охорони здоровʼя впроваджує такі електронні сертифікати. Бо, наприклад, без Міністерства закордонних справ неможливо, адже узгодження ведуться і на міжнародному рівні. Поки я не бачу підстав для занепокоєння", — підкреслив Лапій.

Він доповнив, що українці, які не пройшли вакцинацію проти коронавірусу, не мають боятися, що вʼїзд до ЄС для них буде закритий. Вони, як і раніше, будуть здавати ПЛР-тест або експрес-тест, або перебувати на ізоляції. У звʼязку з цим наявність щеплення і сертифіката про це істотно полегшить перебування в європейських країнах, "тому що це додаткова свобода".

Лапій уточнив, що термін дії сертифіката буде залежати від кількості доз вакцини.

"Більшість вакцин припускають введення двох доз, у яких немає терміну давності. Можливо, через рік буде ухвалено рішення про те, що необхідно вводити додаткову дозу. Країни можуть самостійно ухвалювати рішення про кількість доз — одну або дві. Всі, хто проходить вакцинацію в Україні проти COVID-19, вже є в електронній базі даних", — пояснив експерт.

Після повернення в Україну громадяни можуть користуватися тим же сертифікатом, не проходячи ПЛР-тестування. Правда, за словами Лапія, опція поки не працює.

Він нагадав, що в Україні щеплений вже 1 млн чоловік, і що влітку імунізацію зможуть пройти 5 млн українців.

"Ми вже прищепили 1 млн українців. Ще тривають переговори, але вже є прогнози на червень про те, що ми матимемо понад 3,5 млн доз вакцини. Це підтверджена кількість. Попереду ще липень і серпень. За чинними прогнозами про постачання вакцини — цілком реально", — резюмував Лапій.

Як повідомляла "ДС", премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна діє синхронізовано з європейськими партнерами, тому запуск українських цифрових COVID-паспортів запланований на початок липня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua