• USD 27.3
 • EUR 32.6
 • GBP 38.2
Спецпроєкти

У поліції попередили про хакерські атаки від імені державних установ

Кіберполіція попереджає про масовану вірусну атаку на державні установи та приватні компанії

Кіберфахівці радять дотримуватися правил онлайн-безпеки
Кіберфахівці радять дотримуватися правил онлайн-безпеки
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Нацполіції, передає "ДС".

"Зловмисники розповсюджують шкідливе програмне забезпечення, що встановлює на компʼютер користувача віддалений прихований доступ та відправляє документи на підконтрольні їм сервери", — кажуть силовики.

Як зазначається, хакери надсилають на електронні поштові скриньки листи нібито від імені державних установ, що мають контекст на кшталт: "Ви не сплатили податки. Деталі у файлі…", "На вас заведено кримінальну справу. Деталі в додатку…" тощо.

Зараження вірусом відбувається, коли користувач завантажує архів у додатку листа. Шкідливе ПО забезпечує віддалений прихований доступ і відправлення документів з розширенням .doc, .docx, .rtf тощо на сервери зловмисників.

"Відомо про факти розповсюдження таких листів з використанням нібито електронної поштової скриньки Управління патрульної поліції Києва – kyiv2@patrol.police.gov.ua", — зауважили у поліції.

Кіберфахівці радять дотримуватися низки правил:

 • Не завантажуйте з Інтернету зашифровані архіви або архіви під паролем. За необхідності зверніться до відправника, аби уточнити, чи надсилав він листа із вкладенням. Краще взагалі заблокувати отримання таких файлів через електронну пошту;
 • Перш ніж відкрити вкладення в електронних листах чи повідомленнях, звертайте увагу на деталі. Краще утриматися від завантаження вкладень електронних листів від сумнівних відправників. Також має насторожити, якщо автор з невідомих причин змінив мову спілкування, тема листа є нетиповою для автора. Ризик створюють і повідомлення, які спонукають перейти за підозрілими посиланнями або відкрити підозрілі файли.
 • Обмежте можливість запуску виконуваних файлів
 • Періодично здійснюйте перевірку системи антивірусом та оновлюйте бази сигнатур.
 • Використовуйте ліцензійні операційні системи та інше програмне забезпечення, яке періодично оновлюється.
 • Регулярно здійснюйте резервне копіювання важливих файлів.
 • Якомога частіше оновлюйте паролі доступу до важливих систем та використовуйте двофакторну автентифікацію.

"Якщо ви постраждали від зазначеного правопорушення, звертайтеся до кіберполіції за формою зворотного звʼязку або за телефоном 0 800 50 51 70", — додають правоохоронці.

Як писала "ДС", хакери виклали в інтернет особисті дані 1,3 млн користувачів соціальної мережі Clubhouse.

Редактор: Віктор Костенко
  Реклама на dsnews.ua